• 1149

Komentarze

 • pomocna-dlon

  26.09.2009 23:11

  Konowada Wiktoria - mukowiscydoza

  http://www.wiki.torun.com.pl
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a5dc9f869b38a1c.html

  Wiktoria choruje na ciężką nieuleczalną chorobę genetyczną - MUKOWISCYDOZĘ. Choroba ta, mimo ciągłego przyjmowania leków, ciągle postępuje. Systematycznie wyniszcza cały organizm. Nadmierna produkcja lepkiego śluzu powoduje włóknienie narządów (np. płuc, trzustki, wątroby)....
  Chorzy na tą chorobę skazani są na przedwczesną śmierć. O tym jak krótkie jest życie chorego na mukowiscydozę, świadczy fakt, że spośród ponad tysiąca zarejestrowanych chorych przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą , tylko niespełna 250 osób to młodzież powyżej 20 roku życia!! Życie z mukowiscydozą to ciągły wyścig z czasem i chorobą.

  Walczymy o każdy dzień Wiki, ale walka jest nierówna, bo leczymy tylko objawy nie likwidując przyczyny.
  Mukowiscydoza objawia się przede wszystkim częstymi stanami zapalnymi układu oddechowego oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z zaburzeniami trawienia i wchłaniania.
  Wiktoria wymaga stałego, kompleksowego leczenia. Oprócz okresowego leczenia szpitalnego wymaga także stałego leczenia w warunkach domowych. Jest ono niezbędne i bardzo kosztowne (większość leków stosowanych przez Wiktorię jest nierefundowana przez NFZ). Koniecznym jest też posiadanie właściwego sprzętu w celu prowadzenia codziennej rehabilitacji, bez którego leczenie farmakologiczne nie przynosi właściwego efektu.

  Wpłaty prosimy kierować na konto:
  Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
  nr kont:
  41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
  tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Konowada Wiktoria

Nie można komentować tego zdjęcia

Inne zdjęcia użytkownika

Informacje o zdjęciu

Przesłane 05.09.2008 02:58