O Fotosiku

Jeżeli szukasz miejsca w Internecie, gdzie mógłbyś przechowywać swoje obrazki i fotografie, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Fotosik.pl to serwis umożliwiający magazynowanie i udostępnianie w Internecie plików graficznych.

Funkcje oraz prostota obsługi wyróżniają ten serwis spośród zagranicznej konkurencji. Fotosik.pl obsługuje najpopularniejsze formaty plików graficznych takie jak .jpg, .gif czy .png. A najważniejsze jest to, że caly serwis jest w języku polskim.

Nie musisz się rejestrowac aby wgrać obrazek. Wystarczy wejść na www.fotosik.pl i w formularzu wybrać obrazek, który powinien być wgrany na serwer. Jednak rejestracja zapewnia Ci dostęp do panelu administracyjnego z listą swoich plików, możliwością ich edycji i usuwania. Rejestracja to także dostęp do statystyk oglądalności Twoich zdjęć, transferu, zajętej przestrzeni itp.
Sama rejestracja jest darmowa i banalnie prosta. Wymaga jedynie wybrania loginu i hasła oraz aktywowania konta kliknięciem w link znajdujący się w mailu jaki wyślemy na podany adres.
Zarejestrowani użytkownicy mogą również cieszyć się możliwością pobierania kodu obrazka jednym kliknięciem, podglądem statystyk oraz danych o wielkości i czasie wgrania pliku. Dodatkowo dostęp do konta możliwy jest z każdego komputera podłączonego do Internetu, więc nie ma problemu z wrzucaniem i administracją plików podczas pobytu na wakacjach lub poza domem. Poza tym podgląd samego obrazka jest możliwy w postaci miniaturek lub w formie listy. Każdy z obrazków może być aktywowany, dezaktywowany lub skasowany.
Inną ciekawa usługą oferowaną przez Fotosik.pl, jest możliwość wrzucania obrazków bezpośrednio z Internetu, z innej strony www. Nie musisz więc zgrywać obrazka do siebie na dysk, wystarczy w formularzu wyboru obrazka wkleić adres www grafiki. Adres ten można uzyskać klikając prawym przyciskiem na obrazku na danej stronie www i wybierając właściwości, wśród nich będzie także adres do obrazka.
Po wgraniu obrazka na serwer, otrzymasz listę automatycznie zdefiniowanych adresów do obrazka skalujących go na wszelkie możliwe sposoby, od avatarów na fora dyskusyjne, przez rozdzielczości i wielkości zoptymalizowane do użytku na internetowych aukcjach, po miniatury z odsyłaczem do powiększonego obrazka. Dzięki tym kodom, jednym prostym kliknięciem możesz dołączyć obrazek do każdej strony, forum, aukcji czy wiadomości !