Modnie czy wygodnie, czyli rzecz o bluzach

placeit

Nastała jesień, dlatego z szafy chętnie wyjmujemy nasze ulubione ciepłe ubrania. Najczęściej, wśród tych ubrań znajdujemy bluzy. Ciepłe, wygodne, najlepiej z kapturem, żeby zasłonić głowę przed wiatrem. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni cenią sobie wygodę i komfort noszenia bluz. Tylko, czy to wypada?


Warto się nad tym chwilę zastanowić.

Przenieśmy się na chwilę do lat 30. XX wieku. Być może nie wiesz, ale jeszcze 80 lat temu, bluzy były przeznaczone wyłącznie dla sportowców
i pracowników fizycznych. Działo się tak dlatego, że zarówno sportowcy, jaki i pracownicy fizyczni musieli ubierać się tak, aby było im wygodnie oraz ciepło, niezależnie od warunków pogodowych. Z czasem bluzy zaczęła nosić również młodzież, a zwłaszcza sportowcy z drużyn szkolnych. W latach 80. XX wieku, bluza stała się symbolem młodzieży, która znana była ze swoich licznych chuligańskich występków. Dlatego potem bluzy kojarzono głównie z gangami i bandami przestępczymi. Na szczęście schyłek lat 80. i lata 90. rozpropagowały ten strój, jako strój dla wszystkich, w tym również dla kobiet.

Więc co z tą bluzą?

Zakładać? Nie zakładać? Oczywiście, że zakładać, pod warunkiem, że w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. A co to dokładnie oznacza?Nie mniej, nie więcej jak to, że należy pamiętać o tym, żeby swój strój zawsze dobierać do miejsca i okazji. W pracy - jeżeli pracujemy w biurze, na uroczyste kolacje i bankiety, a także na oficjalne spotkania, lepiej zrezygnować z bluz. Natomiast we wszystkich innych sytuacjach - nie powstrzymuj się i zakładaj je wtedy, kiedy najdzie Cię na to ochota.

Jednak, jak w każdym przypadku i od tej reguły są wyjątki!

Bo zupełnie Inaczej sytuacja wygląda w branżach kreatywnych, a także w show-biznesie. Tam, im bardziej się wyróżnisz, tym lepiej. Dlatego w tym środowisku często można spotkać tak nietypowe połączenia, jak bluza i marynarka, bluza i elegancka suknia oraz szpilki, a także bluza zarzucona na nagi tors.

Dlatego jeżeli chcesz się wyróżnić, postaw na bluzę!

Stawiaj na nietypowe połączenie elegancji i luzu, a także - bluzy z aplikacjami, które przyciągną wzrok i sprawią, ze cały Twój outfit stanie się niebanalny. Ostatnio bardzo popularne są wzory 3D, które powodują, że rysunek  na bluzie albo wciąga swoją głębią, albo zdaje się wychodzić z ubrania. Taki ubiór zawsze zwraca uwagę. Co do aplikacji - możesz wybrać dowolną, byle taką, która naprawdę ściąga wzrok. Np. głowa zwierzęcia, które patrzy na Twojego rozmówce dzikim wzrokiem, jak np. te na bluzach firmy Tulzo które możesz zobaczyć tutaj:http://www.tulzo.com Zaintrygujesz na pewno nie jedną osobę, a dodatkowo zapadniesz ludziom
w pamięć.

Skoro już wiemy, kiedy bluzę zakładać, a kiedy z niej zrezygnować, możemy śmiało rozejrzeć się i uzupełnić naszą jesienno-zimową kolekcję, w bluzy, które dadzą nam ciepło, komfort i przede wszystkim wygodę.