Aleja gwiazd: Nick Brandt i dzika natura

W dzisiejszym odcinku "Alei gwiazd" przedstawiamy kolejną niezwykła postać sceny fotografii - autor jednych z najlepszych zdjęć przyrody, patrzący na rzeczywistość zupełnie z innej perspektywy: Nick Brandt.

1024x1021xNick-Brandt_TFM_00521.jpg.pagespeed.ic.PyCz9nCfC_

Nick Brandt (urodzony w 1966 roku) dorastał w Anglii i - jak sam mówi - nigdy nie zamierzał zostać fotografem. Sztyka nie była mu jednak daleka - studiował malarstwo i film na brytyjskiej Saint Martin's School of Art. Po zakończeniu szkoły angażował się w wiele projektów rozwijających kreatywność i ostatecznie zajął się tworzeniem filmów. Wyjątkowym momentem była przeprowadzka do Kalifornii, która umożliwiła mu poszerzenie horyzontów. Ciężka praca i zmysł artystyczny okazały się świetnym połączeniem; Brandt zajmował się produkcją klipów video dla gwiazd takich jak Michael Jackson ("Childhood", "Earth Song", "Cry"). Jego wkład pracy możemy obserwować również w teledyskach Moby, Jewel, XTC, Badly Drawn Boy.884x940xNick-Brandt_TFM_00331.jpg.pagespeed.ic.CzZXJ_XMxr
Lion with Wildebeest

Earth Song - pierwsze spotkanie z dziką naturą
Właśnie podczas kręcenia ujęć do utworu Jacksona "Earth Song" Brandt miał okazję zobaczyć naturę z zupełnie nieznanej strony. Dla miłośnika zwierząt, którym był od zawsze, podróż po Tanzanii okazała się być niesamowitym przeżyciem. Zachwycony widokiem oraz atmosferą Wschodniej Afryki podjął decyzję, która była dla niego przełomowa - sfrustrowany tym, że nie może w pełni oddać swoich uczuć i przemyśleń filmem postanowił zająć się fotografią i przedstawić całą miłość i szacunek do zwierząt za pomocą zdjęć.PETRIFIED FLAMINGO, LAKE NATRON, 2010

 

Podejście do fotografii

Podczas jednego z wywiadów Nick Brandt powiedział, że jego fotografia ma charakter misji, którą sobie postawił: chcę udokumentować jak najwięcej piękna przed zniszczeniem za sprawą ręki człowieka. Słynie z tego, że nie boi się podchodzić blisko zwierząt - jest zdania, że przełamanie pewnego dystansu pozwala na wierne uchwycenie chwili oraz pokazanie więzi.

Sprzęt fotograficzny

Pierwszy aparat: pentax 67

Najczęściej używa trzech obiektywów: 55mm, 105mm i 200 mm,

W swojej pracy ceni również stosowanie przesłony na poziomie f/4 oraz filtr nd 0.9, który pozwala na zdecydowanie lepszą pracę podczas słoneczny dni.

Ranger with Tusks of Killed Elephant 219393 elephant-exodus xPBEHOC

 

 

 

Komentarze

  • 14.05.2016 14:56

    rewelacyjne zdjęcia:) gościu jest mistrzem:)

  • 16.05.2016 07:13

    Świetne foty.
    To pływające truchło najlepsze....

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się