Darmowe strony ze zdjęciami czy jest to możliwe? Gdzie znaleźć darmowe zdjęcia z możliwością wykorzystania?

Prowadzisz bloga, tworzysz stronę internetową, publikujesz w mediach społecznościowych – praktycznie wszędzie wymagane są ładne zdjęcia. Wysokiej jakości dobre zdjęcie to absolutna podstawa do przyciągnięcia uwagi użytkownika czy potencjalnego klienta.

Rozsypane zdjęcia
Materiał partnera

Wizualna prezentacja w dzisiejszym świecie odgrywa bardzo ważną rolę. W tym artykule postaramy się pokazać Ci gdzie znajdziesz zdjęcia, które bez obaw możesz wykorzystać do swoich realizacji.

Chociaż mówi się, że w dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo to od tej reguły są jednak drobne wyjątki. Omawiane tutaj darmowe stocki zdjęcia czy dostępne w internecie zupełnie darmowe rzeczy i produkty o których informacje możecie znaleźć np. tutaj: https://hotshops.pl/kategorie/darmowe . Warto jednak korzystać z takich dobrodziejstw i bezpłatnych możliwości. Darmowe zdjęcia bez obaw możemy wykorzystywać jeśli tylko spełniamy warunki licencji. Oto lista rodzaje licencji na stockach z bezpłatnymi zdjęciami.

Uważaj na licencję

W przypadku darmowych zdjęć najczęściej rozróżniamy 2 rodzaje licencji:
Licencja CC0 (Creative Commons Zero) jest jedną z najbardziej elastycznych i otwartych licencji udostępniania treści. Oznacza to, że autor lub posiadacz praw autorskich do danego dzieła zrzeka się wszelkich praw do niego, umożliwiając jego swobodne wykorzystanie przez każdego, w dowolnym celu, bez konieczności udzielania kredytu autorowi.

W skrócie, licencja CC0 pozwala na:

 1. Możliwość swobodnego kopiowania dzieła.

 2. Modyfikację, adaptację i tworzenie nowych dzieł bazujących na pierwotnym dziele.

 3. Wykorzystanie dzieła w celach komercyjnych.

 4. Wykorzystanie dzieła za darmo bez konieczności uzyskania zgody od autora lub posiadacza praw autorskich.

Licencja CC BY (Creative Commons Attribution) jest jedną z najbardziej popularnych licencji udostępniania treści opracowanych przez Creative Commons. Oznacza to, że autor lub posiadacz praw autorskich do danego dzieła udziela zgody na jego wykorzystanie przez innych pod warunkiem, że jest udzielony odpowiedni kredyt autorowi.

W skrócie, licencja CC BY pozwala na:

 1. Swobodne kopiowanie, rozpowszechnianie i przekształcanie dzieła.

 2. Wykorzystanie dzieła w celach komercyjnych.

 3. Modyfikację i tworzenie nowych dzieł bazujących na pierwotnym dziele.

 4. Wszelkie wykorzystanie dzieła pod warunkiem, że zostanie udzielony odpowiedni kredyt autorowi w sposób określony przez licencję.

Lista darmowych serwisów stockowych ze zdjęciami

 1. Pexels - popularny darmowy stock ze zdjęciami, który oferuje szeroki wybór wysokiej jakości obrazów w różnych kategoriach. Ma intuicyjną wyszukiwarkę i jest w języku polskim. Wszystkie zdjęcia na Pexels są udostępniane na licencji CC0, więc możesz je wykorzystać w swoich projektach bez obaw o naruszenie praw autorskich. Czasami jednak pojawiają się reklamy z innych stocków.

  Grafika informacyjna Materiał partnera

 2. Unsplash – kolejny popularny i jeden z najbardziej znanych darmowych stocków zdjęć, oferującym ogromną bibliotekę wysokiej jakości fotografii i zdjęć. Zdjęcia na Unsplash są udostępniane na licencji Creative Commons Zero (CC0), co oznacza, że możesz je używać w dowolnym celu, nawet w projektach komercyjnych. Śmiało korzystaj z tych zdjęć do swoich projektów.

  Grafika informacyjna Materiał partnera

 3. Pixabay – jego motto to niesamowite darmowe obrazy. Odkryj najlepsze źródło obrazów i filmów bez wynagrodzenia autorskiego. Szeroka tematyka zdjęć i wiele materiałów zupełnie za darmo.

  Grafika informacyjna Materiał partnera

 4. Gratisography – bank nieco mniejszy niż poprzednicy ale za to godny polecenia ze względu na niecodzienność i oryginalność zdjęć.

  Grafika informacyjna Materiał partnera

 5. Foodiesfeed – jeśli prowadzisz blog w stylu fit, dietetyczny czy po prostu kulinarny, to jest to miejsce idealne dla Ciebie. Za darmo znajdziesz tutaj żywnościowe zdjęcia które wykorzystasz na swojego bloga.

  Grafika informacyjna Materiał partnera

 6. StockSnap – piękne darmowe zdjęcia i obrazy to slogan tego darmowego banku zdjęć na licencji CC0 – mnóstwo kategorii od kwiatów przez naturę,sport, biznes, pory roku czy jedzenie. Warto korzystać i używać do swoich projektów.

Grafika informacyjna Materiał partnera

Zdjęcia do wykorzystania za darmo

Darmowe stocki zdjęć to doskonały sposób na uzyskanie zdjęć których akurat potrzebujemy, choć moglibyśmy po prostu zrobić zdjęcie własnym telefonem czy aparatem i go wykorzystać to warto zaoszczędzić czas i pobrać wysokiej jakości obrazy do swoich projektów bez konieczności angażowania własnego czasu i wydawania pieniędzy na licencje. Natomiast jeśli szukacie promocji na smartfon, aparat, czy jakąkolwiek inną rzecz warto zajrzeć na HotShops.pl. Może nie znajdziecie tam zdjęć, ale znajdziecie za to ogrom okazji i promocji z których z pewnością będziecie mogli skorzystać.

Dzięki darmowym platformom takim jak Unsplash, Pexels, Pixabay, StockSnap masz dostęp do ogromnej biblioteki fotografii, które możesz używać w swoich projektach osobistych i komercyjnych. Pamiętaj jednak, aby zawsze przed użyciem sprawdzać licencje i zasady korzystania z poszczególnych zdjęć, aby uniknąć naruszenia praw autorskich.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się