Jaki iPhone wybrać? Co ocenić?

Flagowy produkt marki Apple - iPhone to sprzęt, o którym marzy wiele osób. Jeśli i Ty chcesz go kupić, musisz zastanowić się, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy. Żeby Ci pomóc, przygotowaliśmy krótki poradnik. Zapraszamy!

Mężczyzna zaskoczony nowym iphonem
Materiał partnera

Rozmiar smartfona - jaki potrzeba?

Aby się o tym przekonać, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii, zaczynając od absolutnie fundamentalnej - od rozmiaru. Pomyśl, jak duży ma być Twój smartfon. Czy chcesz go obsługiwać jedną ręką, a może nie jest to kluczowe? Jeśli tak, chcesz mieć ten komfort, postaw na iPhone SE lub Mini. Mają one przekątną w okolicach 5 cali, więc spokojnie sobie z nimi poradzisz, operując jedną ręką. Jeśli jednak preferujesz większy ekran, wybierz wersję Plus lub Max.

Pamięć wewnętrzna - co jest do wyboru?

Kolejną kluczową kwestią jest pamięć wewnętrzna. Biorąc to pod uwagę, pamiętaj, że cała seria iPhone'a 14 i 15 dysponuje minimalną pamięcią wewnętrzną 128 GB. Modele Pro mają nawet więcej - 1 TB. Inne warianty, jak iPhone SE to zaś pamięć zaczynająca się od 64 GB. To kwestia do przemyślenia, ponieważ iPhone nie ma gniazda micro-SD, co oznacza, że nie ma szans, aby zwiększyć jego przestrzeń na dane.

Procesor - jakie są możliwości?

Wprowadzane na rynek nowe modele iPhona, przeważnie mają najnowszy chipset, co zapewnia najszybszą prędkość. Niemniej, w starszych telefonach procesory spokojnie dają radę, na przykład obsługując bez trudu gry czy aplikacje. Mówiąc więc ogólnie - nie musisz mieć najnowszego smartfona Apple, żeby cieszyć się z dobrej jakości procesora. Wszystkie są bowiem wydajne i wspierane przez długi czas. 

Chcesz robić piękne zdjęcia? Postaw na Pro

To samo powiemy o aparacie głównym, który robi jakościowe zdjęcia w dzień. W innych warunkach, zwłaszcza przy słabym świetle bywa różnie. Tryb nocny wprowadzony w iPhone 11 daje radę. Z drugiej strony w nowszych wersjach - 12, 13, 14 i 15 - dostępne są aparaty szerokokątne. Jeszcze lepiej prezentuje się to w wersjach Pro, gdyż smartfony mają teleobiektywy. Najgorzej tu wypada iPhone SE, bo ma tylko jeden tylny obiektyw. Jeśli więc zależy Ci na smartfonie, który ma ogromne możliwości w zakresie robienia zdjęć, postaw na któryś z modeli Pro. 

Tak właśnie wygląda to zestawienie, uwzględniające różne warianty. Zastanów się i wybierz idealne rozwiązanie dla własnych potrzeb, kupując swój smartfon pod adresem https://www.cortland.pl/iphone/.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się