Smartwatch a smartband – czym się różnią?

Technologia nieustannie się rozwija, dzięki czemu mamy dostęp do coraz bardziej inteligentnych urządzeń. Zaawansowany sprzęt może ułatwić codzienne życie, jednak warto wybrać urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w kontekście naszych potrzeb. Z tego artykułu dowiesz się, jakie różnice zachodzą pomiędzy smartwatchem a smartbandem.

Czarny smartwatch
Materiał partnera

Czym jest smartwatch?

Smartwatchem określamy zegarek, którego funkcjonalność zdecydowanie wykracza poza zwykłe pokazywanie godziny. Przede wszystkim to urządzenie można synchronizować ze smartfonem. Ta czynność pozwoli Ci na odbieranie powiadomień, prowadzenie rozmów telefonicznych czy monitorowanie aktywności fizycznych (krokomierz, tętno, kontrola snu). Konkretne smartwatche mogą różnić się między sobą funkcjonalnościami. Różne modele znajdziesz między innymi w tym miejscu: https://www.komputronik.pl/category/18499/smartwatche-i-zegarki,suunto.html.

Z powyższych powodów te funkcjonalne zegarki wykorzystuje się nie tylko w sporcie, ale również do podstawowego monitorowania swojej aktywności fizycznej. To, w jakim stopniu smartwatch ułatwi Twoje życie, zależy od tego, w ile funkcjonalności będzie wyposażony i z ilu z nich będziesz rzeczywiście korzystał.

Czym jest smartband?

Te urządzenia określa się z kolei mianem opasek fitness. Je również synchronizuje się ze smartfonem, aby uzyskać pełnię funkcjonalności. Korzystając ze smartbandów, będziesz mógł liczyć na wiele opcji związanych z monitorowaniem zdrowia. Krokomierz, monitorowanie tętna, sensory snu czy nadzorowanie wysiłku organizmu podczas ćwiczeń to możliwości, które oferuje większość urządzeń tego typu. Niektóre modele pozwalają jednak na jeszcze więcej, na przykład kontrolowanie poziomu stresu, nawodnienia, a nawet dokonywanie pomiarów tlenu we krwi. Takie opaski sportowe są dostępne na przykład tutaj: www.komputronik.pl/search-filter/18499/opaski-sportowe-smartbandy.

Ludzie biegający na bieżni ze smartbandami z krokomierzami

Najważniejsze różnice między smartwatchem a smartbandem

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że oba urządzenia są do siebie bardzo podobne. Rzeczywiście, mają one parę punktów wspólnych. Jednak, gdy przyjrzymy się im bliżej, zauważymy, że:

  • Smartbandy w pełni skupiają się na funkcjach związanych z monitorowaniem zdrowia. Smartwatche mogą być również urządzeniami biznesowymi, które będą przypominać o najważniejszych punktach dnia.
  • Opaski fitness są mniejsze i lżejsze względem zaawansowanych technologicznie zegarków. Jednak jest to przypłacone zauważalnie mniejszym ekranem.
  • Smartwatche mają wymienne paski, dzięki czemu możesz spersonalizować te urządzenia pod kątem estetycznym.
  • Pod względem wydajności baterii smartbandy mają zdecydowanie większą żywotność. Ich przeciętny czas pracy na jednym ładowaniu sięga nawet dwóch tygodni. W przypadku smartwatchy wiele modeli wymaga codziennego ładowania.

A może zegarek sportowy?

Kilka słów warto poświęcić także zegarkom sportowym. Tym bliżej jest do smartwatchy, jednak i w tym przypadku zachodzą pewne różnice. Przede wszystkim w przypadku modeli sportowych zostały one zaprojektowane z myślą o intensywnych aktywnościach fizycznych. Z tego powodu, choć są nieco lżejsze, to jednak ich wytrzymałość zazwyczaj jest lepsza względem smartwatchy. Z drugiej strony nie każdy zegarek sportowy oferuje możliwość połączenia się ze smartfonem czy dokonywanie płatności za jego pośrednictwem (choć i to już się zmienia w najnowszych modelach). Jeśli jesteś ciekaw tych urządzeń, to znajdziesz je między innymi tutaj: https://www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-sportowe.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy smartwatchami a smartbandami. Te funkcjonalne urządzenia mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym życiu, o ile wybierzesz dla siebie model, który zaoferuje możliwości, których potrzebujesz!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się