Lampy sufitowe LED — wybierz dobre oświetlenie!

Lampy sufitowe LED rodzaj oświetlenia, które wykorzystuje diody elektroluminescencyjne (LED) jako źródło światła. Wielkimi zaletami lamp sufitowych LED jest wysoka energooszczędność, długa żywotność oraz niewielka emisja ciepła. Charakteryzują się również większa odpornością i są bezpieczniejsze w użytkowaniu. Dowiedz się więcej o lampach sufitowych LED z naszego artykułu.

Piękny elagancki salon z lampami sufitowymi
Materiał partnera

Lampy sufitowe ledowe

Lampy sufitowe to bardzo obszerna grupa oświetlenia, która skupia się wokół lamp mających na celu stworzenie dobrego oświetlenia z góry. Często celem jest uzyskanie równomiernie rozproszonego światła, które dociera w każdy zakamarek pomieszczenia. Dodatkowo sięgamy później po lampy stojące, czy kinkiety, ale to właśnie zadaniem lamp sufitowych jest dostarczenie podstawowego oświetlenia w każdym pomieszczeniu. Zaleta jest oczywiście to, że nie zajmuje miejsca w przestrzeni tak bardzo jak pozostałe lampy. A mogą być znakomitą dekoracja i przyciągać wzrok lub całkowicie „zniknąć” i być prawie niewidocznymi (poza efektem świetlnym). Takie lampy to np. skromne plafony czy lampy typu spoty. Czasem celem jest minimalizm, czasem coś więcej. Zatem wiele zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć i to nim powinniśmy kierować się podczas wyboru lamp sufitowych.

Jakie lampy sufitowe wybrać?

Lampy sufitowe LED to mogą być różnego rodzaju lampy w totalnie odmiennych stylach wnętrzarskich. Z tego powodu wskazać konkretnego modelu nie można. Lampy sufitowe powinny być dopasowane wymiarami do wnętrza. Duża lampa będzie przytłaczać niewielkiego metrażu pomieszczenia. Z kolei mała lampa w dużym pokoju nie tylko nie dostarczy wystarczającej ilości oświetlenia, ale również nie będzie atrakcyjnie wyglądać. Lampy sufitowe LED, które znakomicie sprawdzą się w wielu rodzajach wnętrz to m.in. lampy na pilota, lampy nowoczesne, czy lampy sufitowe tuby, czy lampy typu spoty regulowane LED. Wszystkie rodzaje tych lamp łączy wyjątkowa energooszczędność i wiele możliwości.

Lampy sufitowe LED — energooszczędność

W dzisiejszych czasach wątek energooszczędności wydaje się ważny. Szczeólnie jeśli dużo świecimy światłem, wybieramy oświetlenie sufitowe do biura lub kawiarni. W domu oczywiście też ma to znaczenie, w końcu niższy rachunek za prąd oznacza więcej pieniędzy na coś innego. Lampy sufitowe w technologii LED doskonale sobie radzą z przerabianiem energii elektrycznej na światło. Inaczej niż stare żarówki wolframowe, które dodatkowo marnowały energie na nagrzewanie się. LEDy są bezpieczne i bardziej wydajne. Nowoczesne lampy sufitowe są wyposażone nawet w możliwość regulacji barwy światła LED. Wcześniej oświetlenie ledowe było kojarzone z bardzo jasnym światłem bardziej w odcieniach zimnych niż ciepłych, które mogły w jakiś sposób zaburzać rytm dobory i pobudzać nas wieczorami aż nadto. Na szczęście to już przeszłość i znalezienie super dostosowanych do naszych potrzeb i oczekiwań lamp sufitowych w technologii LED stało się proste, a wybór jest ogromny — każdy znajdzie coś dla siebie!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się