Jak tymczasowo ogrodzić teren? Sprawdzone sposoby

Istnieją sytuacje, w których konieczne jest tymczasowe ogrodzenie określonego terenu. Ważne jest wtedy stworzenie ogrodzenia, które będzie można łatwo i szybko przetransportować, ustawić, a później zdemontować. Jakie rozwiązania sprawdzą się wtedy najlepiej? Oto kilka skutecznych sposobów.

Tymczasowe ogrodzenie terenu na tle nieba
Materiał partnera

Barierki przestawne

Barierki przestawne są wykorzystywane w wielu sytuacjach. Tymczasowe bariery dostępne są zazwyczaj w dwóch podstawowych rodzajach: wykonanych z metalu lub z tworzyw sztucznych.

Plastikowe barierki są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Dobrze znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne, nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem niskich oraz wysokich temperatur, deszczu, wiatru i śniegu. Bardzo łatwo jest je ustawić w pożądany sposób, a dzięki niskiej wadze nie sprawiają problemów w trakcie transportu. Tego typu barierki często można spotkać w okolicy prowadzonych prac remontowych oraz budowlanych – na przykład na drogach, w celu zmiany organizacji ruchu.

Barierki przestawne metalowe określane są często jako „imprezowe” – nie bez powodu, gdyż świetnie sprawdzają się podczas imprez masowych. Mogą oddzielać publiczność od sceny, wydzielać strefy przeznaczone dla poszczególnych grup osób lub wyznaczać ciągi komunikacyjne. Dzięki swojej solidnej budowie są w stanie znieść nawet duży napór tłumu podczas energicznej zabawy.

Barierki przestawne znajdziesz w wielu sklepach. Sprawdź ofertę firmy Ale Ogrodzenia, którą znajdziesz tutaj: https://www.aleogrodzenia.pl/15–bariery–tymczasowe.

Przenośne słupki połączone łańcuchem

Wykorzystywanie różnego rodzaju barierek, ogrodzeń i płotów podyktowane jest na ogół względami bezpieczeństwa. Nie jest to jednak ich jedyna funkcja: mogą również zabezpieczać przed przedostaniem się na dany teren osób niepożądanych, ograniczać ruch pieszych oraz samochodów, oraz wydzielać sektory i określać, która przestrzeń wyłączona jest w danej sytuacji z użytku.

Barierki dobrze sprawdzają się, gdy konieczne jest zapewnienie ogrodzenia, które jest w stanie wytrzymać ewentualny napór tłumu. Nie zawsze jest to jednak niezbędne – czasami wystarczy ogrodzenie, które będzie po prostu wskazywało, którędy w danej sytuacji należy się przemieszczać i gdzie powinno się, a gdzie nie powinno się wchodzić. W takich sytuacjach warto wybrać przenośne, odgradzające słupki, połączone łańcuchami. Nie trzeba na stałe montować ich do podłoża: wyposażone są w podstawkę, która dzięki swojej masie zapewnia im stabilność. Zaletą tego typu słupków z pewnością jest to, że bardzo łatwo jest ustawić je w dowolny sposób. Po wyznaczeniu określonego terenu wystarczy połączyć słupki za pomocą łańcucha – i ogrodzenie gotowe!

Przenośne słupki mogą z powodzeniem pełnić również funkcję ostrzegawczą. To właśnie dlatego często pomalowane są na jaskrawe kolory – na przykład w żółto – czarne lub czerwono – białe paski. Takie barwy już z daleka przykuwają uwagę i informują o tym, że należy zachować w danym miejscu szczególną ostrożność. Są dobrze widoczne nawet z dużej odległości.

Taśma ostrzegawcza

Taśmy ostrzegawcze nie należą do akcesoriów, które umożliwiają stworzenie stabilnego, odpornego na różne czynniki ogrodzenia. Czasem jednak trzeba ogrodzić dane miejsce szybko – na przykład, gdy dojdzie do wypadku drogowego lub innej niebezpiecznej sytuacji. Nie ma wtedy czasu na rozstawianie barierek lub montaż innego rodzaju zabezpieczeń. Taśma odgradzająca o jaskrawych, widocznych z daleka barwach będzie wtedy świetnym sposobem na poinformowanie przebywających w otoczeniu osób o konieczności zachowania ostrożności. To tani, wyjątkowo prosty i skuteczny sposób, który sprawdzi się wtedy, gdy trzeba działać szybko.

W sklepach dostępne są różnego rodzaju taśmy odgradzające. Wygodne w użytkowaniu są z pewnością te, które wyposażone są w kasety automatycznie zwijające taśmę: można korzystać z nich wielokrotnie. Możesz kupić również zwykłe, jednorazowe rolki taśmy, dostępne są również taśmy samoprzylepne, które dobrze nadają się do przymocowania na ścianach lub podłodze.

Odpowiednie zabezpieczenie terenu jest w wielu sytuacjach priorytetem. Taka konieczność pojawia się nie tylko wtedy, gdy dzieje się coś niebezpiecznego, ale również w przypadku imprez masowych lub, na przykład, konieczności tymczasowej zmiany w organizacji ruchu. Istnieje wiele skutecznych sposobów na stworzenie tymczasowego ogrodzenia – warto zadbać, by dobrze przemyśleć zakup i wybrać rozwiązanie, które w danych okolicznościach sprawdzi się najlepiej.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się