Statywy do vlogowania. Jakie modele wybrać?

Statyw podróżny - dlaczego przyda się do vlogowania?

Kobieta widziana zza ekranu aparatu na statywie w czasie vlogowania
Materiał partnera

Pasja vlogowania jest dla każdego! Może jest w Tobie dusza reżysera, prezentera i reportera, a może po prostu chciałbyś podzielić się z innymi tym, jak powstają Twoje zdjęcia? Niezależnie od tego, jaka będzie tematyka Twojego vloga, koniecznie sięgnij po statyw. Przyda się podczas występów przed kamerą czy nagrywania płynnych ujęć. Zajrzyj do tego artykułu, aby poznać świetne trójnogi, które pomogą nagrać Ci idealne filmy. 

Statyw podróżny - dlaczego przyda się do vlogowania? 

Kompaktowy statyw Manfrotto (które znajdziesz np. tutaj: https://www.cyfrowe.pl/statywy-i-akcesoria-statywy,1,11,252/p/46/Manfrotto.html), Gitzo, Benro, Velbon i innych producentów przyda się praktycznie podczas każdego vlogowania. To dlatego, że małe trójnogi, które zajmują niewiele miejsca po złożeniu, świetnie sprawdzają się nie tylko w podróży, ale również w domowym studiu. Niezależnie więc czy nagrywasz vloga podróżniczego, czy o domowych wypiekach, korzystanie ze statywu wideo o niskiej wadze i mobilnej konstrukcji będzie bardzo praktyczne. 

Modele statywów kompaktowych wyposażone są w rozwiązania, które pozwalają na zachowanie ich pełnej wydajności. Głowica statywu podróżnego może być kulowa, 3-kierunkowa lub filmowa. Wszystko zależy od oczekiwań użytkownika i czy w trakcie vlogowania wykonuje statyczne, czy dynamiczne ujęcia. 

Miniaturowe statywy Manfrotto i Joby Gorilla Pod - idealne dla vlogerów

Dziś do vlogowania często używa się kamer sportowych, smartfonów czy małych kompaktów. W takiej sytuacji - w szczególności w podróży - niezwykle przydatne okazują się sprzęty takie jak miniaturowe statywy Manfrotto czy Joby Gorillapod. Taki mini statyw podróżny zmieści się z łatwością do torby lub plecaka, a nawet do kieszeni. Możesz mieć więc go cały czas pod ręką, bez konieczności noszenia przy sobie dużego statywu. 

Statywy do aparatu lub kamery (znajdziesz je tu: https://www.cyfrowe.pl/statywy-i-akcesoria-statywy,1,11,252.html) Joby posiada zestaw elastycznych nóg, które pozwalają na przymocowanie go do różnych rurek, balustrad, znaków, gałęzi itp. Daje to dostęp do unikatowych ujęć i umożliwia ustabilizować aparat lub kamerę sportową czy tradycyjną w dowolnym miejscu. 

Jak wybrać najlepszy statyw do vlogowania? 

Chcąc wybrać najlepszy statyw do vlogowania (szeroki ich wybór dostępny tu: https://www.cyfrowe.pl/statywy-i-akcesoria,2,11.html), warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim czy masz cięższy aparat, czy może korzystasz ze smartfona lub różnych modeli kamer sportowych? W pierwszym przypadku (w szczególności, gdy sięgasz po akcesoria wideo) może być konieczne zastosowanie tradycyjnego, dużego statywu wideo. Jednakże, gdy korzystasz z mniejszych urządzeń skutecznym rozwiązaniem będzie Joby Gorillapod lub innych producentów. 

Ważną kwestią jest też to, w jaki sposób nagrywasz swoje odcinki vloga. Jeśli pracujesz w swoim domowym studiu i mówisz do kamery, siedząc przy biurku, to wystarczający będzie znów np. Manfrotto mini statyw rozstawiony na blacie. Jeśli jednak dużo przemieszczasz się ze sprzętem, zdarza Ci się mówić do kamery w plenerze lub nagrywać reportaże, to niezbędny będzie statyw fotograficzny lub filmowy. 

Jeśli więc szukasz statywu do vlogowania, to z łatwością dobierzesz sprzęt idealnie pasujący do Twojej twórczości. Zastanów się przy tym także nad wyborem gimbala, który w sytuacji kręcenia dynamicznych ujęć z ręki jest niezastąpionym sprzętem. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się