Nordic walking - spaceruj i uwieczniaj swoje wędrówki

Nie tylko w Polsce, ale w całej Europie bardzo popularną aktywnością fizyczną jest nordic walking. Wystarczy mieć kijki do nordic walking oraz nieco wolnego czasu, aby móc już dzisiaj zacząć z tym sportem. Co ciekawe, wiele osób uwielbia tą aktywność fizyczną, ponieważ w trakcie chodzenia mogą wykonać piękne zdjęcia – krajobrazom, zwierzętom, czy też po prostu samym sobie oraz swoim towarzyszom.

Mężczyzna na szlaku w trakcie nordic walking
Materiał partnera

Wędrowanie i fotografowanie – świetny sposób na spędzanie wolnego czasu

Czy jest coś lepszego niż możliwość przebywania na świeżym powietrzu, uprawiania sportu, a do tego możliwość spełniania się pasji jaką jest fotografia? Jako, że nordic walking można uprawiać w wielu różnych miejscach, to na pewno będzie wiele okazji, aby zrobić piękne zdjęcia. Do rozpoczęcia przygody z tym sportem wystarczą dobre buty do nordic walking, kijki oraz odpowiednia odzież. Z kolei do uwieczniania pięknych momentów podczas wędrówek, amatorom wystarczy telefon z dobrym aparatem fotograficznym, z kolei bardziej oddani pasjonaci mogą wykorzystać w tym celu swój aparat fotograficzny. Oprócz zdjęć można także kręcić filmy.

Kto wie, może taka forma spędzania czasu to znakomity sposób, aby zacząć karierę w social mediach, a przy okazji zachęcić nowe osoby do aktywności fizycznej i uprawiania nordic walking?

Jak uwieczniać swoje wędrówki?

Uprawiając nordic walking przede wszystkim skupiamy się na pokonywanym dystansie. Chcąc jednak uwiecznić swoje wędrówki, zapewne będziemy musieli podejść do tego wszystkiego z lekkim dystansem. Przede wszystkim będziemy musieli zacząć zwracać uwagę na najmniejsze detale, które początkowo mogą nie być widoczne – ciekawe i piękne zdjęcia z reguły pokazują to, co zauważy jedynie oko dobrego fotografa. A podczas spacerowania po parkach, lasach, po plaży, czy też po ulicach pięknych polskich miast, na pewno takich momentów godnych uchwycenia może być całe mnóstwo. O czym pamiętać podczas uwieczniania swoich wędrówek?

 • przygotuj odpowiedni aparat fotograficzny,
 • naucz się wykorzystywać naturalne światło,
 • zwracaj uwagę na małe detale (np. odbijające się słońce w tafli wody),
 • eksperymentuj i próbuj różnych kadrów,
 • fotografuj nie tylko piękne krajobrazy, ale również siebie i swoich towarzyszy – to będą piękne wspomnienia.

Zadbaj o swoje zdjęcia i filmy – pamiętaj o bezpiecznym przechowywaniu

Podczas wędrówki możemy zrobić wiele pięknych fotografii. Jednak warto zadbać o to, aby zdjęcia i filmy zostały z nami na dłużej. Warto także zapewnić sobie możliwość udostępnienia zdjęć pozostałym członkom wyprawy lub naszym bliskim. Jeśli wykonaliśmy zdjęcia smartfonem lub aparatem fotograficznym to warto zadbać o ich bezpieczne przechowywanie również na innym nośniku danych. W tym celu można przechowywać zdjęcia w chmurze lub na dysku zewnętrznym. Możemy także od razu udostępnić najlepsze zdjęcia z nordic walking na popularnych platformach społecznościowych, takich jak Instagram lub Facebook. Z kolei osoby, które uwielbiają pamiątki i lubią wracać wspomnieniami do pięknych momentów, mogą od razu pomyśleć o wywołaniu zdjęć i umieszczeniu ich w albumie na zdjęcia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

 • kkrzysztof79

  24.04.2023 15:22

  od jakiegoś czasu nie mogę się skontaktować z fotosik. Nie mam odpowiedzi na maile itp.

 • zemaru

  10.05.2023 15:15

  Jakoś trudno z nimi się skontaktować np: nie można opisać swojego profilu-po wpisaniu danych wyskakuje komunikat błąd powtórz za chwilę. Nic nie daje.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się