Jak kupuje ubezpieczenie OC/AC online to muszę dostarczyć zdjęcia auta?

Znalazłeś atrakcyjną ofertę ubezpieczenia w Internecie i zastanawiasz się, czy przy polisie OC lub AC musisz wykonać zdjęcia pojazdu i dostarczyć je do ubezpieczyciela? Kto powinien tego pilnować i gdzie je wysłać?

Na dachu samochodu ubezpieczonego online siedzi kobieta wpatrująca się w zachód słońca
Materiał partnera

Czy do ubezpieczenia OC konieczne jest robienie zdjęć auta lub do rozszerzeń ochrony?

W przypadku zakupu polisy OC w Internecie, nie ma konieczności wykonywania dodatkowych zdjęć auta. Gdyby było to konieczne, mogłoby sprawiać wiele problemów, ponieważ w Polsce jest około 22 miliony pojazdów, które co roku odnawiają polisę OC. Rozszerzenia ochrony takie jak NNW czy Assistance również nie potrzebuje dokumentacji zdjęciowej. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku zakupu ubezpieczenia szyb. W zależności od ubezpieczyciela, może być konieczne wykonanie zdjęć szyb - czy nie są one uszkodzone przed rozpoczęciem okresu ochrony. Opony weryfikuje się np. po stanie bieżnika. Z szybą niestety nie będzie to możliwe, tutaj tylko zdjęcie może zdradzić jej aktualny stan, czy nie ma żadnych pęknięć, które mogą być zgłoszone przez Ubezpieczającego.

Co z polisą AC?

Jest to zależne od ubezpieczyciela. U niektórych jest to obowiązkowe dla każdego auta, a w niektórych towarzystwach zdjęcia zbierane są wyrywkowo (kontrolnie). Klientów o takiej konieczności zawsze informuje agent ubezpieczeniowy - jeżeli poprosi go o to towarzystwo ubezpieczeniowe. Każdy ubezpieczyciel ma przygotowaną specjalną instrukcję do produktu, w której znajdziemy informacje na temat tego, jak prawidłowo powinniśmy wykonać te zdjęcia. Instrukcja ta jest również dostarczana przez agenta ubezpieczeniowego czy porównywarkę.

Zazwyczaj zdjęcia muszą zawierać cały przód i tył, a także boki auta. Niekiedy dla potwierdzenia może pojawić się prośba zrobienia tabliczki znamionowej pojazdu czy miejsca, w którym na stałe jest wybity VIN pojazdu.

Czy warto kupować ubezpieczenie OC/AC przez Internet?

Tak. Zawsze jest warto sprawdzić każde miejsce, ponieważ w zależności od zakładu ubezpieczeń cena za roczną polisę może diametralnie się różnić, nawet o kilkaset złotych. Jeżeli chciałbyś sprawdzić cenę ubezpieczenia w Cachet - kliknij w link poniżej:

https://cachet.me/pl/

W naszej ofercie posiadamy ubezpieczenie OC/AC online w atrakcyjnej cenie. W razie trudności prosimy o kontakt z naszym Działem Wsparcia, który pomoże przejść przez proces kalkulacji lub przygotuje indywidualną ofertę ubezpieczenia, dopasowaną do oczekiwań.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się