Z uśmiechem czy bez? Czyli zdjęcia do dokumentów

Dokumenty różnego rodzaju towarzyszą nam przez całe życie. Już uczniowie odbierają swoje pierwsze dokumenty ze zdjęciem, którymi są szkolne legitymacje. Pierwszy dowód osobisty jako symbol bycia dorosłym także wzbudza wiele emocji, podobnie jak pierwsze prawo jazdy. Dokumenty jednak z czasem tracą aktualność, bo zmieniamy miejsce zamieszkania, lub po prostu kończy się ich ważność. Jednak niezależnie od tego ważne jest, aby zdjęcie, które będzie nam razem z dokumentem towarzyszyło przez wiele, lat wzbudzało pozytywne emocje.

Na zdjęciu do dokumentów szeroko uśmiechnięta kobieta o brązowych włosach jasnej bluzce
Materiał partnera

Fotografia biometryczne

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się także przepisy dotyczące fotografii w dokumentach. Obecnie dowody osobiste lub paszporty muszą posiadać zdjęcia, tak zwane biometryczne. Są to zdjęcia ustawione przodem do obiektywu, co samo już decyduje o tym, że nie wyglądają tak atrakcyjnie, jak fotografie uwzględniające lekki profil. Kolejnym ważnym elementem takich zdjęć jest wyraz twarzy. Musi być naturalny, czyli w rozumieniu przepisów - poważny. Tego typu fotografie ułatwiają identyfikację przy pomocy oprogramowania korzystającego ze sztucznej inteligencji. Zatem jeśli chcemy, aby nasze zdjęcie wyglądało mimo wszystko atrakcyjnie, oddajmy się w ręce profesjonalisty, którego znajdziemy na przykład na https://www.fotojoker.pl/zdjecia-do-dokumentow.

Zdjęcia z uśmiechem

Na szczęście nie wszystkie nasze dokumenty muszą być poważne. Nadal do szkolnej legitymacji, patentów, CV czy dyplomów fotografie z serdecznym uśmiechem i uwzględniające ten korzystniejszy profil funkcjonują. Bez wątpienia są to przyjemniejsze dla oka ujęcia, które dodatkowo dzięki cyfrowe fotografii możemy poddać drobnemu retuszowi. Bo kto chciałby mieć w dokumentach podkrążone oczy, czy widoczne niedoskonałości, które akurat w dzień zdjęcia złośliwie pojawiły się na twarzy.

Nie warto zdawać się na przypadek. Lepiej udać się do profesjonalnego zakładu, gdzie nie tylko zostanie zrobione ładnie prezentujące się zdjęcie, ale także obróbka fotografii będzie przeprowadzona w sposób profesjonalny. Efekt bez wątpienia wprawi nas w doskonały nastrój.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

  • ccwrc

    13.04.2023 23:36

    Chciałem kupić abonament na usługi, ale jak zwykle jest problem - firma, która obsługiwała wasze płatności NIE MA Z WAMI kontaktu i nie przyjmuje przelewów. No i faktycznie nie ma z wami kontaktu, od miesięcy - też próbowałem. Bezskutecznie.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się