Naprawa Xbox Series X czy zakup nowej konsoli ? Co o tym myśleć?

Zepsuta konsola Xbox Series X to coś, o czym nawet nie chcesz myśleć! Twoja ulubiona rozrywka musi odejść do lamusa i nie wiadomo, na jak długo? Powstaje w tej sytuacji pytanie - czy zwykła naprawa wystarczy, czy co gorsza, trzeba kupić nowy model? Zastanówmy się!

xbox series x czarny na białym tle
Materiał partnera

Co jest nie tak z tym Xboxem?

Perspektywa zakupu nowej konsoli Xbox nie napawa zbyt pozytywnie, bo przecież trzeba by wtedy nastawić się na dość duży wydatek, wydatek, na jaki nie byłeś specjalnie przygotowany. Powtarzasz sobie, że już tak jest, że każdy - nawet najbardziej niezawodny sprzęt - musi się kiedyś zepsuć. No dobrze, ale czemu akurat Tobie i czemu akurat “teraz” - z drugiej strony myślisz. Na pewno żaden moment nie jest dobry na to, by nagle Twój Xbox odmówił posłuszeństwa, bądź zaczął mieć problemy przeszkadzające w jego korzystaniu. Spokojnie, w zdecydowanej większości przypadków, nie musisz w ogóle myśleć o zakupie nowej konsoli. Naprawa Xbox Series X jest jak najbardziej opłacalna. Zaraz poznasz najbardziej znane problemy z tym sprzętem i przekonasz się, że nie taki diabeł straszny jak go malują!

Te problemy mogą spotkać Twojego Xboxa. Tylko spokojnie!

 • Xbox nie chce się włączyć. Tragedia, popłoch, co robić - pewnie taka jest Twoja reakcja, gdy konsola nie reaguje na włącznik. A nawet jak podchodzisz do tego spokojnie, to możesz pomyśleć, że sprzęt się “skończył”. Nic z tych rzeczy, bo często taka oznaka świadczy o uszkodzonym zasilaczu, mostku lub sekcji zasilania. Potrzebna jest tu poprawna diagnoza.
 • Popłoch może też wywołać sytuacja, gdy Xbox nie chce czytać płyt. Nie oznacza to jednocześnie, że potrzeba wymienić sprzęt na lepszy model. Po prostu laser czasem się zużywa, przez co konsola nie jest w stanie widzieć włożonej płyty. Najczęściej w tym wypadku trzeba go wymienić.
 • Brak obrazu. Co zrobić? Na pewno nie ma co panikować czy planować kupna nowego Xboxa, bo często taka usterka świadczy po prostu o uszkodzeniu portu HDMI. To generalnie jedna z częstszych usterek, jakiej efektywnie można zaradzić. Wystarczy w serwisie wymienić port na nowy i oryginalny. 
 • Xbox Series X nie chce połączyć się z siecią! A jak wiadomo, połączenie z internetem jest tu wręcz niezbędne, bo bez niego ciężko odpalić wiele gier. Przyczyn tego stanu może być wiele, ale nie ma co załamywać rąk, bo dobry serwis i z tym sobie poradzi.
 • A może konsola chodzi zbyt głośno? Tak się może zdarzyć, co najczęściej wynika z tego, że konsola wymaga czyszczenia. Profesjonalny serwis przy okazji regeneracji układu chłodzenia wymieni też ciekły metal. 
 • Błędy systemowe. Zdarza się czasem, że występują problemy z aktualizacją, przez co system może nie chcieć się uruchomić. W tym wypadku najczęściej należy naprawić oprogramowanie, a czasem konieczna jest wymiana dysku. 

Komu zlecić naprawę Xbox Series X?

Jak widać, różne problemy z Xboxem nie muszą od razu wiązać się z zakupem nowego sprzętu, bo zdecydowaną większość z nich można naprawić w serwisie. Musimy jednak zawsze sprawdzić, czy serwis konsol, do którego chcemy oddać swój sprzęt, oferuje rzeczywiście najwyższą jakość. To bardzo ważne, abyśmy mieli pewność, że zaopiekują się tu twoim Xboxem w sposób porządny. Musi to być miejsce, w którym pracują pasjonaci, doskonale znając specyfikę Xboxa i innych konsoli. Nie ma wątpliwości, że konsola to nie jest tani sprzęt, więc nie ma co ryzykować niepotrzebnych i dodatkowych problemów.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

 • ccwrc

  13.04.2023 23:36

  Chciałem kupić abonament na usługi, ale jak zwykle jest problem - firma, która obsługiwała wasze płatności NIE MA Z WAMI kontaktu i nie przyjmuje przelewów. No i faktycznie nie ma z wami kontaktu, od miesięcy - też próbowałem. Bezskutecznie.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się