Zegarek szwajcarski, czy fashion – który będzie lepszym wyborem?

Zegarki fashion, a także zegarki szwajcarskie to produkty, które niemalże od zawsze cieszyły się naprawdę dużą popularnością. Nie oznacza to jednak, że są one ze sobą identyczne – przeciwnie, takie zegarki damskie dzieli naprawdę wiele różnic. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się zegarkom szwajcarskim oraz fashion, a także odpowiemy na pytanie, które lepiej sprawdzą się na co dzień.

Złoty zegarek szwajcarski leżący na błyszczącym blacie
Materiał partnera

Który zegarek damski jest praktyczny na co dzień – szwajcarski czy fashion?

Zastanówmy się najpierw, jakiego rodzaju zegarek będzie lepszym rozwiązaniem na co dzień – fashion, czy też szwajcarski. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy dowiedzieć się, czym charakteryzuje się dany model zegarka i poznać różnice między nimi.

Zacznijmy od zegarków szwajcarskich, czy też inaczej Swiss Made. Tego rodzaju zegarki damskie można odróżnić od podróbek i innych, gorszych jakościowo modeli zegarka sposobem ruchu wskazówek, a konkretnie strzałki sekundowej. Porusza się ona bowiem w płynny, naturalny sposób, którego niskiej jakości mechanizm kwarcowy nie zapewnia. Ponadto w przypadku zegarków szwajcarskich szkło ściśle przylega do obudowy, co zapewnia dużą elegancję i estetykę. Warto przy tym podkreślić, że wyświetlacz wykonany jest ze szkła szafirowego – a te może uszkodzić praktycznie tylko i wyłącznie diament. Ponadto materiał, z jakiego wykonane są zegarki damskie szwajcarskie, muszą być zgodne z tym podanym w paszporcie produktu – nie można używać np. pozłacanego mosiądzu zamiast złota.

Jak więc widać, zegarki szwajcarskie wyróżniają się nienaganną jakością wykonania, a także wysoką odpornością i trwałością. Zegarek taki świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta.

Elegancki zegarek szwajcarski Materiał patnera

Czym zaś charakteryzują się zegarki damskie typu fashion?

Podkreślić należy przede wszystkim, że najczęściej nie produkują ich firmy zajmujące się stricte produkcją zegarków. Są to propozycje projektowane pod logo  znanej i lubianej firmy, sprzedawane między innymi przez przedsiębiorstwa odzieżowe. Te zaś podążają za głosem mody i niejednokrotnie zrywają z uznanymi tradycjami, oferując zegarki nowoczesne, designerskie i zaskakujące wyglądem. Celem producenta takiego zegarka jest w pierwszej kolejności zwrócić na niego uwagę, ale jak zegarki damskie typu fashion prezentują się, jeśli chodzi o sprawy techniczne?

Produkty te wyposażone są zazwyczaj w podstawowy mechanizm kwarcowy, szkło mineralne o średniej jakości przetwarzania. Często stosuje się zamiast pełnoprawnego chronografu imitujący go licznik 24-godzinny.

Z zegarkiem szwajcarskim na ręce elegancka modelka w futrzanej etoli Materiał partnera

Atlantic – zegarki Swiss Made w ponadczasowym stylu

Jednym z wiodących producentów zegarków szwajcarskich jest Atlantic. Produkowane przez firmę Atlantic zegarki to absolutna światowa czołówka, jeśli chodzi o modele swiss made. Już od ponad 130 lat produkuje one modele zegarków, które zachwycają zarówno jakością wykonania, jak i designem. Wyprodukowane przez Atlantic zegarki szybko zyskały miano ponadczasowych i kultowych – wymienić tu można szczególnie takie modele jak Windmaker, Midas, czy Nautilus. W ofercie firmy jest obecnie ponad 20 kolekcji zegarków, które spodobają się zarówno osobom preferującym klasyczne modele, jak i bardziej sportowe propozycje.

Oferowane przez Atlantic zegarki cechują się względną prostotą wykonania, ale przy tym przyciągają i utrzymują wzrok, oferując elegancję w bardziej subtelnym wydaniu. Są to produkty, których zakup warto rozważyć między innymi wtedy, gdy zależy nam na zegarku oferującym najwyższą precyzję odmierzania czasu, maksymalną trwałość i wygodę użytkowania.

Zegarek szwajcarski w białym puchu Materiał partnera

Michael Kors, czyli zegarki stworzone przez projektanta mody

Przykładem zegarków typu fashion mogą być natomiast zegarki Michael Kors, projektowane na podstawie wytycznych słynnego projektanta mody. Ten amerykański producent koncentruje się przede wszystkim na oferowaniu wysokiej jakości zegarków dla kobiet.

W jego portfolio znaleźć można bardzo zróżnicowane propozycje – między innymi zegarki wykonane z najwyższej jakości stali szlachetnej. Michael Kors oferuje nie tylko klasyczne zegarki, ale także smartwatche wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, chętnie wybierane między innymi przez sportowców, a także osoby trenujące amatorsko. Wiele zegarków Michael Kors wyróżnia się także bogatymi i nietuzinkowymi zdobieniami, a także zastosowaniem wysokiej jakości biżuterii. Będą zatem świetnym wyborem dla każdej kobiety, która chce czuć się i wyglądać modnie. 

Z zegarkiem szwajcarski na ręce sniada kobieta z kieliszkiem szampana w dłoni Materiał partnera

Zegarki szwajcarskie, czy jednak fashion?

Czy zegarki damskie typu fashion są mniej i słabiej wyposażone niż te szwajcarskie? Z pewnością tak. Ale czy czyni to z nich produkty mniej praktyczne? Nie do końca. Oba te rodzaje zegarków adresowane są bowiem do odmiennych grup klientów. W przeciwieństwie do osób zainteresowanych modelami Swiss Made ludziom decydującym się na zegarki fashion często zależy na funkcjonalnym, a przy tym modnym i atrakcyjnym dodatku do stylizacji, a nie na ultraprecyzyjnym pomiarze czasu. W tym zaś zakresie zegarki fashion spełniają swoją rolę bardzo dobrze. Wiele zależy więc po prostu od gustu i indywidualnych potrzeb.

Artykuł partnera

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się