Malowanie portretów olejnych ze zdjęcia

Obecnie w świecie sztuki zaobserwować można powrót do tradycyjnych form przekazu. Na nowo modne stały się na przykład piękne, klasyczne obrazy olejne. Portret namalowany ze zdjęcia to zaś niezwykła pamiątka oraz doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Utrzymany w fioletah portret młodej kobiety namalowany ze zdjęcia
canva.com

Moda na obrazy olejne

W dzisiejszych czasach za najpopularniejsze formy sztuki wizualnej uznać można przede wszystkim fotografię i grafikę komputerową. To właśnie one pomagają utrwalić na papierze lub innym nośniku czyjś wizerunek, zachować dany obraz czy zatrzymać wspomnienie. Wiele osób ograniczyło więc sztukę do plików mieszczących się na małym pendrivie. Obrazy olejne kojarzą się zaś głównie z wystawami w muzeach i pięknymi zdobieniami starych pałaców.

W świecie interior design zauważyć można jednak powrót do klasycznych form sztuki, które zostały nie tylko w pewien sposób na nowo “odkryte”, ale i docenione. Ponownie wracają one do wnętrz domów i mieszkań, gdzie pełnią funkcję wyjątkowej dekoracji. Szczególnie popularne stają się właśnie dzieła namalowane farbami olejnymi — zarówno abstrakcje, jak i martwa natura czy portrety. Pięknie urozmaicają one aranżacje i stanowią wspaniałą ozdobę pomieszczenia.

Proces malowania portretu ze zdjęcia na rozłożonej sztaludze canva.com

Świetnym pomysłem na ozdobę ściany okazać może również portret ze zdjęcia, na którym utrwalić można swój wizerunek lub wizerunek bliskich osób. Ta wspaniała pamiątka z pewnością zostanie z rodziną na wiele lat oraz nada aranżowi bardzo indywidualnego charakteru. Ciężko się nie zgodzić, że własny portret zawieszony na ścianie pokoju nadaje wnętrzu niezwykłej elegancji, klasy i ekskluzywności — zupełnie jak w balowych salach i komnatach zabytkowych pałaców.

Pomysł na prezent: portret ze zdjęcia

Portrety na zamówienie to również doskonały pomysł na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby. Taki upominek posiada bowiem niezwykłą wartość sentymentalną, dlatego z pewnością wyciśnie niejedną łzę wzruszenia. Co więcej będzie trafionym wyborem na każdą okazję: ślub, rocznicę czy urodziny, a przy tym świetnie sprawdzi się zarówno jako upominek dla starszej osoby, jak i młodej pary. Będzie więc dobrym wyborem dla tego, kto szuka pomysłu na upominek nietuzinkowy, piękny i wyjątkowy; taki, którego na pewno nie kupi nikt inny z gości.

Proces malowania dziecięcego portretu ze zdjęcia canva.com

Warto bowiem zauważyć, że malowanie portretów olejnych ze zdjęcia pozwala na stworzenie bardzo osobistego dzieła. Stanowi on więc pomysł na niebanalny prezent z duszą o niepowtarzalnym i bardzo indywidualnym charakterze. Spersonalizowany, nieprodukowany masowo upominek z pewnością “skradnie serce” nawet najbardziej wymagającej obdarowywanej osoby. Każdy bowiem doceni jego piękno i unikatowość.

Stworzenie portretu olejnego jest zaś łatwiejsze, niż może się wydawać! Wystarczy wybrać zdjęcie przedstawiające daną osobę lub osoby, przesłać je artyście, a ten za pomocą farb przeniesie je na płótno. Tym samym stworzy unikatowy i niepowtarzalny obraz, który zatrzyma wspomnienie na lata!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się