Ergonomiczne meble biurowe, czyli przepis na radość z pracy

Pracownicy, którzy lubią swoje miejsce pracy, odczuwają większą przyjemność z wykonywanych przez siebie zadań. Wygląd biura ma ogromny wpływ również na zdolność kreatywnego i krytycznego myślenia. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby zadbać o odpowiednie meble biurowe, naturalne oświetlenie oraz poczucie prywatności. W poniższym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy aranżacji biura.

Ergonomiczne drewniane eleganckie meble do biura w jasno urządzonym gabinecie
Materiał partnera

Jakie meble do biura wybrać?

Jak wynika z badania Demoskop, aż 94% badanych osób uznało, że środowisko pracy wpływa na ich samopoczucie w biurze. Niestety tylko ¼ ankietowanych jest z niego zadowolona – mówi Mirosław Stańczyk, ekspert z firmy EMPORO. – Przestrzeń biurowa powinna zostać zaprojektowana zgodnie z rodzajem pracy, która będzie w niej wykonywana. Przykładowo firmy zajmujące się księgowością powinny wyposażyć swoją siedzibę w wiele szafek, regałów, sejfów oraz szaf, aby bezpiecznie przechowywać uporządkowane dokumenty. Z kolei w przypadku agencji marketingowych warto skupić się na urządzeniu przestrzeni tak, aby sprzyjała rozmowom i skłaniała do twórczego myślenia.

Estetyczne meble biurowe

Gabinet pracodawcy, sale konferencyjne, open space, a nawet kuchnia czy toalety powinny ze sobą współgrać. Właściwie dobrane meble biurowe będą wizytówką naszej firmy i codziennym sojusznikiem w pracy. Urządzając biuro, warto zatem wybrać jeden konkretny styl lub motyw przewodni, który będzie wykorzystany w każdym pomieszczeniu. W ten sposób unikniemy estetycznego bałaganu i znacznie ułatwimy proces projektowania miejsca pracy. Obecnie najbardziej popularne są nowoczesne, minimalistyczne rozwiązania. Zgodnie z myślą Ludwiga Miesa van der Rohe’a – mniej znaczy więcej – przestrzeń pozbawiona nadmiaru mebli i dodatków nie rozprasza pracowników oraz pozwala im skupić się na pracy.

Funkcjonalna przestrzeń biurowa

W biurze powinien panować porządek oraz harmonia. Aby je zapewnić, warto przemyśleć, jak zapewnić pracownikom komfortowe warunki pracy. Odpowiednią ilość miejsca potrzebnego do przechowywania niezbędnych dokumentów i przedmiotów zapewnią szafy oraz regały. Z kolei wygodną pracę przy biurku zagwarantują regulowane krzesła biurowe, dzięki którym możliwa jest zmiana pozycji z siedzącej na stojącą oraz dopasowanie odpowiedniej wysokości biurka do wzrostu pracownika. Istotne są także fotele biurowe – tutaj również warto zdecydować się na produkty z regulowanymi oparciami oraz podłokietnikami.

Spójnie i ergonomicznie urządzone biuro z pewnością zapewni pracownikom komfort i sprawi, że z chęcią będą przychodzili do pracy. Stosując powyższe zasady, można zadbać o prosty i ponadczasowy design siedziby firmy. Warto również pytać pracowników o ich samopoczucie w firmie – to oni wiedzą najlepiej, co im odpowiada, a co jeszcze można ulepszyć!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się