Jaka technika i farby do malowania obrazów?

Każdy artysta próbuje znaleźć swój własny styl, technikę oraz produkty, z których chętnie będzie korzystał oraz tworzył swoje niesamowite dzieła. Na szczęście na rynku jest całkiem spore grono technik oraz przydatnych do tego narzędzi. Przykładem są chociażby obrazy i ich malowanie. Aby stworzyć obraz, potrzebne są pędzle, gąbki czy szpachelki, odpowiednie farby oraz podłoże, takie jak płótno lub papier. Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne typy najchętniej używanych farb!

Na blacie rozrzucone zamknięte i otwarte, czasem z wyciśniętą farbą tubki farb do malowania obrazów
Materiał partnera

Farby akwarelowe — cechy i możliwości

Farby akwarelowe to produkty, dzięki którym możemy podziwiać jedną z najlepszych technik malarskich. Farbami akwarelowymi malowali tacy Polscy artyści, jak Juliusz Kossak, Julian Fałat czy Jan Stanisławski. Malowanie akwarelami pozwala na uzyskanie pięknych portretów oraz jeszcze piękniejszych krajobrazów. Do farb akwarelowych potrzebna jest woda, ponieważ są to farby na bazie wody. Kolory farb akwarelowych zachwycają. Akwarele znane są z tego, że dzieła wychodzą niesamowicie lekkie i wyjątkowe. Farby akwarelowe mają dość niskie krycie. Podczas tworzenia prac trzeba wykazać się ogromną cierpliwością oraz wypracowaną techniką. Profesjonalne farby akwarelowe wysychają dość szybko i nie rozmazują się zbyt szeroko. Jakie farby akwarelowe wybrać na sam początek? Na pewno nie bardzo drogie. Najlepsze farby akwarelowe to kwestia sporej sumy. Jeśli dopiero zaczynasz z tą techniką, warto postawić na nieco tańsze farby akwarelowe

Akryl — nietuzinkowy rodzaj farb

Niejeden sklep plastyczny jest w stanie zaoferować również farby akrylowe. Można nimi malować różne powierzchnie, są super kryjące. Znajdują wykorzystanie podczas tworzenia na kamieniu, metalu czy na drewnie. Jest to świetna alternatywa dla farb olejnych. Można je zaoferować też dzieciom, ponieważ są w pełni bezpieczna dla nich. Szybko schną i są wodoodporne. Mają kremową konsystencję i są nietoksyczne. Co więcej, są tańsze od farb olejnych. Warto zdecydować się tutaj an znane i cenione marki, ponieważ będą znacznie lepszej jakości.

Farby olejne — jakie dają możliwości?

Farby olejne znane są już dość długo. Mają gęstą i gładką konsystencję. Są używane głównie przez profesjonalistów. Dają spore możliwości, co możemy zauważyć po obrazach znanych, słynnych malarzy. Olejne farby pozwalają dodatkowo na sprawne nanoszenie poprawek. Można nakładać farby jedna na drugą, dzięki czemu wychodzą naprawdę fantastyczne dzieła. Sporym minusem ich używania jest dość długi czas schnięcia. Olejne farby są bardzo trwałe i mogą przetrwać wiele lat na obrazie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się