Jak sprzedać auto? Prywatnie czy w skupie?

Sprzedaż samochodu bywa bardzo kłopotliwa. Często niebezpieczna, czasami czasochłonna, a już z całą pewnością dość niewygodna dla każdego właściciela auta. Część zmotoryzowanych z całą pewnością prędzej czy później będzie musiała sprzedać swój pojazd. Pierwszym, co przychodzi nam na myśl, jest wystawienie go na sprzedaż w mediach, takich jak sieć, gazety motoryzacyjne czy słupy ogłoszeniowe. Od niedawna do tej grupy dochodzą także skupy pojazdów, które zachęcają szybkością transakcji, dobrą ceną odkupu oraz możliwością sfinalizowania całego procesu nawet w jeden dzień roboczy.

Dwa sznury samochodów na słonecznej ulicy w drodze do skupu aut
Materiał partnera

Prywatna sprzedaż auta – z czym się wiąże, jakie ma wady i zalety?

Prywatną sprzedaż większość z nas utożsamia przede wszystkim z portalami ogłoszeniowymi, na których można – za darmo lub za niewielką opłatą – wystawić swoje auto i sprzedać je osobie potencjalnie zainteresowanej. Pierwszą i zarazem także zdecydowanie największą wadą tego rozwiązania jest niebezpieczeństwo. Spotkania z klientami, zazwyczaj tuż przy własnym domu lub na swojej prywatnej posesji, oznacza sporo kłopotów, jeśli okażą się ludźmi niezbyt godnymi zaufania. 

Często słyszy się o kradzieżach, czasami o wypłacie podrobionej gotówki lub podpisaniu przez ofiarę umowy kupna-sprzedaży pod przymusem. Kolejną wadą jest niesłowność osób potencjalnie zainteresowanych. Niektórzy wykazują chęć zakupu danego auta, lecz rozmyślają się tuż przed sfinalizowaniem sprzedaży lub zaniżają cenę podczas przenoszenia własności auta na kupującego. 

Wadą może także być czas potrzebny do sfinalizowania transakcji. Przy autach starszych i zupełnie niepopularnych sprzedaż danego egzemplarza może trwać nawet kilka miesięcy.

Sprzedaż auta w skupie samochodów – brzmi dobrze, ale czy naprawdę takie jest?

Sprzedaż samochodu w skupie aut jest znacznie szybsza, a przy tym także zdecydowanie bezpieczniejsza. Fakt ten nie wynika znikąd. Przede wszystkim można cały proces przeniesienia własności auta na kupującego, w tym przypadku na skup, zamknąć w jednym dniu roboczym. Kolejną zaletą jest pełne bezpieczeństwo. Nowoczesny skup aut w Warszawie stanowi odpowiedź na wymagania współczesnych klientów, dlatego firma wypłaca należność zawsze w formie gotówki do ręki przy podpisywaniu umowy lub przelewem bankowym na konto, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponadto pracownicy skupu nie wybrzydzają – mogą skupić w praktyce każdy rodzaj samochodu, w tym także te zupełnie niepopularne na rynku wtórnym.

Nie bez znaczenia jest także osiągana cena. Obecnie popularne skupy nie mają już nic wspólnego z tymi popularnymi na rynku jeszcze do niedawna. Przede wszystkim cena za dany egzemplarz samochodu może okazać się równa lub tylko niewiele niższa niż w przypadku sprzedaży prywatnej. To sprawia, że oczekiwanie na klienta przez wiele miesięcy może się po prostu nie opłacać – nawet zakładając niewiele wyższą cenę ostateczną.

Co wybrać – sprzedaż prywatną czy w skupie?

To zagadnienie, które spędza z powiek wielu zmotoryzowanym. Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak trudna. Jeśli cenisz sobie jak najkrótszy czas sprzedaży i dobrą cenę, skorzystaj z oferty auto skupu. Jeśli jednak preferujesz możliwość sprzedania auta innej osobie prywatnej, np. wielbicielowi konkretnej marki lub wybranego samochodu, zdecyduj się na sprzedaż w mediach społecznościowych czy ogłoszeniowych. Tak czy inaczej – osoby zainteresowane sprzedażą swojego auta coraz chętniej decydują się na usługę auto skupu i fakt ten wynika z wygody, bezpieczeństwa oraz wysokości wynagrodzenia.

źródło zdjęć: freepik.com

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się