Co powinna zawierać dobra karma dla psa?

Wiele wątpliwości wśród posiadaczy zwierząt budzi kwestia odpowiedniego żywienia. Jaka bowiem karma dla psa sprawdzi się najlepiej i dostarczy mu wszelkich niezbędnych składników odżywczych wymaganych do tego, aby prawidłowo rosnąć? Duży wybór na sklepowych półkach nie okazuje się w tym wypadku ułatwieniem. A wręcz przeciwnie, utrudnia podjęcie właściwej decyzji. Jak zatem odpowiedzialnie podejść do tematu żywienia psa i nie zwariować?

Na łososiowym tle szczęśliwy, karmiony dobrą karmą dla psa pies łąciaty biało-czarno-brązowy
Materiał partnera

Modele żywieniowe dla psów – o co w tym chodzi?

Mamy modele żywieniowe dla niemowląt i dzieci, są również dostępne te z przeznaczeniem dla czworonożnych przyjaciół! I jakkolwiek by to nie wyglądało, wielu hodowców czy miłośników zwierząt korzysta z nich, aby zapewnić swoim pupilom wyśmienite zdrowie. Do wyboru są karmy suche i mokre. Można żywić pieska jedzeniem przyrządzonym w domu albo zastosować dość ekstremalną formę żywieniową Whole Prey. Co w tym zakresie okazuje się najważniejsze? Przede wszystkim zdrowy rozsądek, który przejawia się, chociażby w starannym doborze idealnej karmy dla psa. A ta powinna wyróżniać się bardzo dobrym składem, dużą zawartością mięsa oraz jak najmniejszą ilością środków konserwujących.

Sucha czy mokra karma dla psa? Która jest lepsza?

Problem, co do wyboru między suchą a mokrą karmą dla zwierzaka należy chyba do odwiecznych dylematów ich właścicieli. Przyjęło się sądzić, że dla pupila o wiele lepszym rozwiązaniem są puszki niż suche granulki. A wszystko dlatego, że mokry pokarm zawiera mniej sztucznie przetworzonych składników, a przy tym jest łatwiejszy do spożycia, jak i przyswojenia przez psiaka. W przeciwieństwie do suchej karmy dla psa nie powoduje wzmożonego pragnienia. Dlatego uważa się, że jeśli jest tylko taka możliwość, to lepiej sięgać po puszki. Oczywiście, jest pewien warunek. Musi charakteryzować się dobrym składem. Może bowiem okazać się, że sucha karma będzie zdrowsza niż mokra, bo w swojej recepturze będzie posiadała wątpliwej jakości składniki. I to o wysokim stopniu przetworzenia.

Czytaj skład!

Jak poznać, czy dana karma dla psa jest dobra? Odpowiedzi należy szukać na etykiecie. Najważniejszym składnikiem żywieniowym dla pupila jest oczywiście mięso. Generalne zasada brzmi, im go więcej, tym lepiej. W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę na wypełniacze, czyli wszystko to, co nie jest mięsem, a znajduje się w pożywieniu. Dodatki, takie jak warzywa, owoce czy inne składniki, typu tauryna, glukozamina stanowią dobry wybór. Gorzej, jeśli są to produkty zbożowe. Pszenica, kukurydza czy ryż są zbyteczne i dobra karma dla psa nie powinna mieć ich w składzie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się