Obrazy drukowane na płótnie — nowoczesna i szykowna dekoracja wnętrz

Dekoracje na ścianach to ważny element wystroju wnętrz. Często to właśnie one nadają pomieszczeniom indywidualny charakter i podkreślają upodobania estetyczne właściciela mieszkania. Na ścianach często zawieszamy obrazy — a doskonałą alternatywą dla tych malowanych w sposób tradycyjny są obrazy drukowane na płótnie. W jaki sposób powstają i dlaczego są tak wszechstronnym rozwiązaniem?

W salonie o szarych ścianach, nadciemnoszarą sofą z żółtymi poduszkami wisi fotobraz z matką tulącą syna w jesiennym krajobrazie
Materiał partnera

Obrazy na płótnie, czyli fotoobrazy: co to właściwie jest?

Fotograficzna jakość, dokładność i perfekcyjnie oddane detale w połączeniu z artystyczną unikalną estetyką — właśnie tak można byłoby opisać drukowane na płótnie obrazy. Każdy obraz na płótnie wytwarzany jest z wykorzystaniem najwyższej jakości płótna artystycznego, naciągniętego na drewnianą ramę o określonym kształcie i wymiarach. Jego boki mogą pozostać białe, jednak istnieje również możliwość ich zadrukowania — w takiej sytuacji obraz nie wymaga żadnej ramy i może być bezpośrednio powieszony na ścianie.

Dzięki nowoczesnym technologiom drukowania na powierzchnię płótna można przenieść dowolną grafikę, idealnie odwzorowując wszystkie kolory oryginału. Wystarczy wybrać fotografię lub obrazek i wybrać się z nim do drukarni, która oferuje tego rodzaju usługi. Czas oczekiwania na gotowy produkt nie jest wcale długi: zazwyczaj wystarczy kilka dni! Dzięki temu, że płótno, w przeciwieństwe do papieru fotograficznego, ma swoją fakturę, wydruk nabiera niepowtarzalnego charakteru i już z daleka przyciąga uwagę. I nic w tym dziwnego: takie obrazy naprawdę prezentują się efektownie!

Obrazy drukowane na płótnie — doskonały pomysł na prezent

Znalezienie prezentu idealnego wcale nie jest łatwe — niezależnie od tego, z jakiej okazji chcemy ofiarować komuś drobny (lub większy) upominek. W sklepach znajdziemy setki gadżetów, akcesoriów i dekoracji — ale tego typu rzeczy dostępne są w tysiącach sztuk i nie mają w sobie zbyt wiele z oryginalności. Jeśli więc zależy nam na naprawdę unikalnym, jedynym w swoim rodzaju prezencie, to obraz drukowany na płótnie będzie doskonałym rozwiązaniem. To wyjątkowy, szczególny upominek, dzięki któremu można uwiecznić na płótnie wspomnienia wyjątkowych momentów, wspólne przeżycia lub warte zapamiętania wydarzenia.

Personalizowany wydruk na płótnie to nie tylko dekoracja do powieszenia na ścianie. Obdarowana takim prezentem osoba z pewnością bardzo ucieszy się z tego, że podarunek nie jest zwykłą, kupioną w sklepie ozdobą — ale czymś, co wymagało przemyśleń i przygotowań. To nietuzinkowy sposób by pokazać bliskiej osobie, że jest dla nas ważna!

Zalety obrazów drukowanych na płótnie

Czy obrazy drukowane na płótnie faktycznie mają aż tak wiele zalet? Zdaniem wielu — zdecydowanie tak. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to, że:

  • Obraz wydrukowany na płótnie nie wymaga ramki — która jest przecież dodatkową inwestycją, często niemałą! Dodatkowo, oprawianie obrazu może zająć dużo czasu, a dobór ramki, która będzie pasowała do wnętrza i pozostałych dekoracji także nie jest najłatwiejszy. Antyramy są z kolei dość prostym rozwiązaniem, które nie każdemu będzie odpowiadało. Dzięki temu, że obrazy na płótnie mogą mieć zadrukowane boki — nie potrzebują już żadnego dodatkowego podkreślania. Nie znaczy to oczywiście, że nie można umieszczać ich w ramach — jeśli taki pomysł szczególnie nam się podoba, to jak najbardziej jest to wykonalne. Wszystko jest tu kwestią wyboru.
  • Obrazy na płótnie mogą mieć praktycznie dowolne wymiary — konkretne informacje możemy uzyskać w wybranej drukarni, jednak zazwyczaj zakres oferowanych rozmiarów jest naprawdę szeroki. Można więc zamówić mały obrazek, który będzie dyskretną dekoracją — lub też dużą, wyrazistą grafikę o szerokości nawet powyżej jednego metra. Co ważne — przygotowanie nawet dużego obrazu wcale nie trwa długo!
  • Wydruki na płótnie są tanie — kosztują znacznie mniej, niż tradycyjne obrazy! To zakup na każdą kieszeń. Ceny zazwyczaj zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.
  • Obrazy drukowane na płótnie są lekkie — łatwo je transportować, łatwo też zawiesić na ścianie. Dzięki swojej niewielkiej wadze są znacznie mniej wymagające.

Zdjęcia są wspaniałą pamiątką — i często z chęcią dekorujemy nimi wnętrza naszych domów oraz mieszkań. By jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość fotografii, warto zdecydować się na obrazy drukowane na płótnie, które doskonale dopasują się do charakteru każdego pomieszczenia. Korzystając z usług drukarni, możemy w ten sposób zrealizować swoje wszystkie, nawet najbardziej szalone pomysły!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się