Odzież i obuwie w góry? Sprawdź Arc'teryx!

Są pewne marki, których spodziewamy się w każdym dobrym sklepie górskim. Niewątpliwie jedną z nich jest kanadyjski brand Arc'teryx. To marka doskonale znana przez niemal wszystkich miłośników górskich aktywności. Z jej odzieży, obuwia oraz sprzętu górskiego korzystają zarówno najbardziej doświadczeni na świecie wspinacze, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z górami.

Na szczycie gór mężczyzna w sportowym ubraniu, z plecakiem w obuwiu sportowym Arcteryx przeskakuje z wierzchołka na wierzchołek
Źródło zdjęć: Arcteryx

Charakterystyczne logo w znajdziemy na wielu zdjęciach z górskich wypraw czy w filmach wspinaczkowych i narciarskich. Arcteryx narodził się na zachodnim brzegu Kanady. To właśnie tam, w Górach Nadbrzeżnych powstała inspiracja do stworzenia zupełnie nowej jakości ekwipunku górskiego, zaawansowanej odzieży oraz obuwia. Wymagające warunki pogodowe, na które trzeba się wyjątkowo dobrze przygotować w czasie eksploracji tych terenów, dały początek wyspecjalizowanym kolekcjom alpinistycznym, trekkingowym czy nawet narciarskim. Od swojego powstania marka była tworzona przez fascynatów gór, dzięki czemu jej produkty zawsze były doskonale dopasowane do potrzeb ludzi gór. Choć sama marka została założona całkiem niedawno, obecnie znajduje się w ścisłej czołówce firm oferujących produkty tworzone z myślą o górskich aktywnościach. W sklepach z marką Arcteryx znajdziemy specjalistyczne buty górskie, kurtki, spodnie oraz bieliznę przygotowaną na najbardziej ekstremalne warunki pogodowe. Co ważne, oferowane modele obejmują wyposażenie oraz odzież do wspinaczki i szeroko pojętego alpinizmu, trekkingu, biegania po górach czy narciarstwa skiturowego, a więc niemal wszystkich najważniejszych górskich aktywności.

Zaawansowana odzież Arc'teryx w góry

Obecnie amerykańska marka posiada w swojej ofercie kompletny wybór produktów do niemal każdej górskiej aktywności. Pozwala to skompletować strój, który zapewni odpowiednią oddychalność oraz termoizolację w niskich temperaturach. Wśród produktów znajduje się zarówno pierwsza warstwa- odzież termoaktywna, jak i kolejne, czyli izolacyjna, czy ta najbardziej zewnętrzna, która ma chronić przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Największą część oferty odzieżowej Arc'teryx stanowią bez wątpienia kurtki GORE-TEX bazujące na znanej membranie. Marka ta od początku stawiała na najwyższej jakości materiały oraz idealne dopasowanie odzieży do konkretnych aktywności. Stąd też dostępne modele zostały podzielone na serie dedykowane alpinizmowi, narciarstwu skiturowemu czy bieganiu po górach. W każdej z nich różne będzie dopasowanie czy drobne detale. W kurtkach wspinaczkowych kluczowym elementem będzie krój zapewniający swobodę ruchów ramion czy chociażby kaptur oferujący pełną kompatybilność z kaskiem. W przypadku kurtek biegowych istotna będzie minimalistyczna waga i rozmiary po spakowaniu. Kurtki marki Arcteryx w góry dostępne są zarówno jako grubsze modele, cechujące się maksymalną wytrzymałością, jak i te cieńsze, w których priorytetem jest ograniczenie wagi. Dzięki temu każdy znajdzie tu model idealnie dopasowany do potrzeb. Potrzebujesz najmocniejszej dostępnej odzieży do wspinaczki lodowej? Nie ma problemu. Zdobywasz szczyty na lekko i minimalizujesz ekwipunek? W ofercie kanadyjskiej marki również znajdziesz odpowiedni model.

W ciemnych górach mężczyzna z czołówką na głowie w zaawansowanym sprzęcie sportowym Arcteryx Źródło zdjęć: Arcteryx

Obuwie kanadyjskiej marki

Sporą część kolekcji tego producenta zajmują buty przygotowane specjalnie dla miłośników gór. Buty Arc'teryx wyróżniają się przede wszystkim nowoczesną stylistyką, nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi oraz zastosowanymi materiałami. Najbardziej zaawansowani użytkownicy docenią przede wszystkim buty górskie. Stworzone do pokonywania najtrudniejszych dróg. Wspinacze oraz osoby poruszające się po skalnych szlakach z pewnością wybiorą lekkie podejściówki. Oferuję one niezrównaną przyczepność i pewność każdego kroku, nawet na najmniejszych stopniach. W ofercie znajduje się również obuwie trailowe. To modele zaprojektowane z myślą o jak najszybszym pokonywaniu szlaków. Buty do biegów górskich oferują też niezrównaną wentylację oraz amortyzację niezbędną na wielokilometrowych trasach.

Na skale widok na nogi w zaawansowanych butach sportowych Arcteryx czerwonych Źródło zdjęć: Arcteryx

Sprzęt górski Arc'teryx

Kanadyjski producent jest od początku związany ze wspinaczką, stąd też nie dziwi pojawiający się w jego ofercie sprzęt wspinaczkowy. Uprząż wspinaczkowa, woreczki na magnezję czy worki na linę to tylko niektóre z dostępnych produktów. Marka oferuje też bardzo duży wybór plecaków. Nowoczesne modele cechują się wysoką wytrzymałością oraz minimalistyczną formą. Plecaki alpinistyczne Arc'teryx świetnie sprawdzają się w turystyce wysokogórskiej oraz w czasie wspinaczki tradowej. Oferują miejsce na szpej, odzież czy osiłek. Modele o większej pojemności świetnie sprawdzą się w czasie kilkudniowych wypadów na górskie szlaki. Jeśli poszukujesz najwyższej jakości ekwipunku, odzieży czy obuwia w góry, to sklep z produktami Arc'teryx zawsze będzie dobrym wyborem. Wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły modele nie zawiodą w najtrudniejszych górskich warunkach.

Na skalnej grani z mgłą w tle człowiek z niebieskim plecakiem oraz sprzętem i odzieżą sportową zaawansowaną Arcteryx Źródło zdjęć: Arcteryx

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się