Jak zadbać o auto klasy premium?

Zakup porządnego samochodu klasy premium często stanowi spełnienie marzeń miłośników motoryzacji. Nie można jednak zapominać o tym, że o auta z wyższej półki należy dbać w odpowiedni sposób. Dzięki temu nie tylko przez cały będą zachowywały doskonały stan techniczny, ale też będą się świetnie prezentowały zarówno jeżeli chodzi o wnętrze pojazdu, jak i wygląd zewnętrzny. W tym celu należy korzystać z auto detailingu, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Warto również zastanowić się nad tuningiem samochodu, ponieważ jeżeli zostanie przeprowadzony przez doświadczonych specjalistów, to z pewnością całkowicie odmieni wygląd auta.

W profesjonalnym salonie mechanik dba o auto klasy premium czerwone szybkie dwuosobowe
Materiał partnera

  1. Jakie korzyści oferuje auto detailing?
  2. Zabezpieczenie lakieru nowego samochodu
  3. Tuning samochodowy jako świetne uzupełnienie auto detailingu
  4. Do czego służy aktywny układ wydechowy?

Oczywiście detailing wnętrza czy polerowanie lakieru to tylko przykładowe działania, jakie można przeprowadzić w przypadku auta klasy premium. Niektórzy kierowcy decydują się na aktywny układ wydechowy, który pozwala uzyskać realistyczne brzmienie silnika nawet w przypadku samochodów elektrycznych. Jeżeli interesują cię tego typu rozwiązania i chciałbyś zadbać o swój pojazd, poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Jakie korzyści oferuje auto detailing?

Pod nazwą auto detailing kryje się tak naprawdę wiele różnych usług. Ich wspólną cechą jest to, że prawidłowo przeprowadzony car detailing przekłada się na ochronę karoserii, a także pielęgnację wnętrza samochodu. Chociaż niektórym kierowcom wydaje się, że w przypadku nowego auta nie ma sensu korzystać z car detailingu, to właśnie przy aucie, które dopiero opuściło salon, takie działania przynoszą najlepsze efekty. Chodzi przede wszystkim o specjalną powłokę ceramiczną, której zastosowanie przyniesie dwie korzyści. Pierwsza dotyczy zabezpieczenia lakieru, natomiast druga to większy komfort osób korzystających z samochodu. Auto z powłoką ceramiczną nie wymaga aż tak częstego mycia, jak ma to miejsce w przypadku samochodów z niezabezpieczonym lakierem.

Istotny jest również detailing wnętrza pojazdu, ponieważ skuteczne zaimpregnowanie tapicerki skórzanej i pokrycie szyb specjalną powłoką zdecydowanie ułatwi utrzymanie auta w czystości. Nie dość, że wspomniane zabiegi skrócą czas, jaki trzeba będzie poświęcać na regularne sprzątanie wnętrza pojazdu, to dodatkowo na szybach pokrytych powłoką nie będzie powstawała para. To natomiast poprawi komfort i bezpieczeństwo kierowcy.

Zabezpieczenie lakieru nowego samochodu

Na temat skuteczności stosowania powłok ochronnych wypowiedziało się już wielu specjalistów i są oni zgodni w kwestii tego, że uzyskany efekt zależy od kilku czynników. Niezależnie od tego, czy klienta interesuje powłoka kwarcowa, czy też popularna powłoka ceramiczna, musi ona zostać nałożona w odpowiedni sposób. Najlepiej zrobić to na nowym i czystym samochodzie, ale w razie potrzeby z takiej usługi mogą skorzystać również kierowcy poruszający się starszym samochodem. Dzięki powłokom lakier na długo zachowa swój początkowy wygląd, a nawet jeżeli z czasem pojawią się jakieś rysy na lakierze, to będzie można je bez większego problemu usunąć poprzez polerowanie. Jeżeli chodzi o polecanych specjalistów oferujących auto detailing, firma z Poznania cieszy się świetnymi opiniami wśród klientów. W ofercie dostępny jest specjalny pakiet dla właścicieli samochodów luksusowych, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Tuning samochodowy jako świetne uzupełnienie auto detailingu

Tuning samochodów często kojarzy się ze zmienianiem nieistotnych elementów w starszych autach, aby przynajmniej w niewielkim stopniu można było poprawić ich wygląd. Nie ma to jednak nic wspólnego z tym, co oferują profesjonalne firmy specjalizujące się w tuningu nowych pojazdów. Nawet jeżeli komuś wydaje się, że jego nowy samochód świetnie wygląda na drodze, to na pewno zmieni zdanie po zapoznaniu się z propozycjami wspomnianych specjalistów. Firma wykorzystuje wyłącznie oryginalne części od najlepszych producentów, dzięki czemu po zakończeniu prac auto będzie się doskonale prezentowało. Co ciekawe tuning samochodów nie ogranicza się wyłącznie do takich prac jak przyciemnienie szyby czy zmiana koloru karoserii. Na życzenie klienta można przeprowadzić również tuning mechaniczny. Są to działania, których celem jest poprawienie osiągów samochodu.

Do czego służy aktywny układ wydechowy?

Idealnym uzupełnieniem detailingu i tuningu jest zamontowanie aktywnego układu wydechowego, który najbardziej docenią osoby chcące czerpać z jazdy maksymalną przyjemność. Aktywny wydech pozwala uzyskać wyjątkowo realistyczne brzmienie silnika, które będzie się zmieniało wraz z prędkością pojazdu. Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy, która oferuje aktywny układ wydechowy. Wspomniane rozwiązanie pozwala sterować dźwiękiem pojazdu za pośrednictwem smartfona lub fabrycznych przycisków. Warto również mieć na uwadze, że wszystkie dźwięki generowane przez aktywny układ zostały opracowane na podstawie wysokiej jakości odgłosów prawdziwych silników, co przekłada się na wyjątkowy realizm.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się