Jak pozbyć się śladów po ugryzieniu pluskwy?

Pluskwa domowa to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych i uciążliwych robaków, jakie możemy spotkać. Pluskwy domowe potrafią być nieznośne i przysporzyć nam wielu kłopotów a ich ugryzienie mogą powodować świąd. Sprawdźmy więc, co powinniśmy o nich wiedzieć i jak sobie z nimi radzić.

Grafika ze szkłem powiększającym pokazującym pluskwy domowe w białej pościeli
Materiał partnera

  1. Jak wygląda pluskwa domowa?
  2. Jak zwalczyć pluskwy?
  3. Jak wygląda ugryzienie pluskwy domowej?

Jak wygląda pluskwa domowa? Skąd się bierze?

Zanim przejdziemy do omawiania wyglądu tych nieprzyjemnych owadów, sprawdźmy, skąd biorą się pluskwy. Te małe insekty mogą dostać się do naszego domu jako "pasażerowie na gapę", np. przy zakupie używanych mebli lub przy przeprowadzce. Równie dobrze mogą przejść też od sąsiadów przez okno. Dorosłe osobniki mają kolor czerwonawo-brązowy, ponieważ żywią się krwią ludzi i zwierząt. Ich charakterystyczną cechą jest też owalny kształt i brak skrzydeł. Mierzą przeważnie 5-7 mm. Warto pamiętać, że pluskwa domowa jest jednym z najtrudniejszych do wytępienia owadów w domu. Nie należy wiec zwlekać z ich zwalczaniem.

Jak zwalczyć pluskwy?

Problem z czasem będzie narastał, zwłaszcza, że insekty te rozmnażają się niezwykle szybko. Warto jednak pamiętać by nie stosować mitycznych domowych sposobów na pluskwy typu rozsypanie goździków. Wymrażanie pluskiew metodą Cryonite pozwala na skuteczne pozbycie się problemu - w większości przypadków już po jednym zabiegu. Usługę tą można zamówić u firmy InsektStop, która zajmuje się dezynsekcją. Profesjonaliści zwalczą owady i doradzą, jak zapobiegać ich nawrotowi.

Jak wygląda ugryzienie pluskwy domowej?

Ugryzienia pluskiew nie są bolesne i zagrażające życiu. Mogą jednak powodować nieprzyjemny świąd i zaczerwienienia na ciele. Załagodzić mogą je apteczne maści, o które warto zapytać farmaceutę. Niekiedy dochodzi do reakcji alergicznej, która objawia się większym rumieniem. Wtedy najlepiej umówić się na konsultację u lekarza. Objawy skórne po ugryzieniu to jednak bardzo indywidualna kwestia, uzależniona od reakcji obronnej danego organizmu. Co ciekawe, bardzo często ugryzienie pluskwy mylone jest z ugryzieniem komara, chociaż w przeciwieństwie do komarów pluskwy pozostawiają zazwyczaj 2-5 śladów ułożonych w jednej linii lub w trójkąt. Zdjęcie ugryzienia pluskwy możemy znaleźć w sieci.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się