Materace piankowe: co warto o nich wiedzieć?

Chcesz znaleźć materac idealny? To niełatwe zadanie - wymaga czasu i zaangażowania, jednak zdecydowanie warto, bo dobrze dobrany materac zwiększa komfort snu… i naszego codziennego życia. Materace piankowe to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Zastanawiasz się, czym się charakteryzuje? Zobacz, co warto wiedzieć o materacach piankowych!

Jasna sypialnia z wygodnym łóżkiem z piankowym materacem z białą pościelą i kocykiem, na którym leży rudy kot
Materiał partnera. Źródło: unsplash.com

Materace piankowe - czym się charakteryzują?

Wybór materacy piankowych jest na rynku naprawdę duży. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są materace wykonane ze zwykłej pianki poliuretanowej, jeśli jednak potrzebujesz czegoś, co zapewni Ci jeszcze większy komfort, mogą Cię zainteresować:

Materace z pianki wysokoelastycznej: dopasowują się do kształtu ciała w naprawdę perfekcyjny sposób - niezależnie od tego, w jakiej pozycji lubisz spać. Są miękkie, przyjemne w dotyku i w charakterystyczny sposób otulają sylwetkę leżącej osoby, co często pomaga odprężyć się i zrelaksować.

Materace z pianki termoelastycznej: reagują na ciepło, które jest emitowane przez nasze ciało. Pod jego wpływem materiał staje się bardziej miękki: dzięki temu możliwe jest doskonałe dostosowanie siły niezbędnego podparcia. Przykładem takiego materaca jest materac Hilding Rumba.

Materace z pianki lateksowej: to idealne rozwiązanie dla alergików. Posiadają naturalne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, nie wywołują reakcji alergicznych. Dzięki swojej unikalnej strukturze zapewniają sprawną cyrkulację powietrza. Łatwo utrzymać je w czystości.

Dla kogo materace piankowe?

Materace piankowe są odpowiednie właściwie dla każdego - niezależnie od wieku, budowy ciała oraz stanu zdrowia. Szczególnie polecane są jednak osobom, które muszą spędzać dużo czasu, leżąc - na przykład w trakcie choroby lub rehabilitacji. Korzystnie wpływają na regenerację organizmu, układu kostnego, mięśni oraz stawów. Zaleca się je kobietom w ciąży oraz małym dzieciom: są w stanie dostosować się do nawet najdrobniejszych krzywizn ciała.

Materace z pianki wybierane są często przez osoby, które lubią spanie na miękkim podłożu, w które człowiek odrobinę się zapada, leżąc. Komfort, jaki zapewniają takie materace, jest naprawdę wysoki - zdaniem wielu, nieporównywalny do tego, co oferują inne materace. Każdy powinien jednak dobrać model, który będzie dla niego najbardziej odpowiedni: pamiętaj, że wykonane z pianki materace mogą mieć bardzo różną twardość! Im więcej ważysz, tym twardsze musi być podłoże, na którym sypiasz. Wykonane z pianki materace nie przenoszą drgań, dobrze sprawdzą się więc w łóżkach przeznaczonych dla par. Śpiące na nich osoby nie będą wzajemnie się budzić i przeszkadzać sobie w wypoczynku.

Wady i zalety materacy piankowych

Materace wykonane z pianki mają naprawdę sporo zalet!

  • Są trwałe: odpowiednio użytkowana pianka może służyć swojemu użytkownikowi przez wiele lat. Nie kruszy się, nie rozwarstwia i nie pochłania zapachów.
  • Zapewniają komfort termiczny: dzięki temu, że powietrze może swobodnie przepływać przez ich wnętrze, nie grożą swoim użytkownikom przegrzaniem. Jednocześnie - w chłodniejsze noce świetnie izolują od zimna.
  • Idealnie dostosowują się do wszystkich krzywizn kręgosłupa, a dzięki temu - zapobiegają wadom postawy. Umożliwiają rozluźnienie i relaksację wszystkich mięśni.
  • Dobrze nadają się dla dzieci, nawet tych najmłodszych. To świetny wybór do łóżeczka niemowlaka!

Materace piankowe, jak każdy dostępny na rynku produkt, mają swoje wady. Jedną z nich jest to, że nie zawsze jakość pianki, z której wykonano materac, jest zadowalająca. Kiepskiej jakości surowiec sprawi, że podłoże nie będzie odpowiednio podpierało ciała, a spanie wcale nie będzie tak wygodne, jak się tego spodziewaliśmy. Tego problemu możesz jednak łatwo uniknąć: wystarczy, że zdecydujesz się na zakup materaca od sprawdzonego producenta, który nie ukrywa dokładnego składu materaca.

Wykonane z pianki materace są dość podatne na uszkodzenia - szczególnie, gdy są użytkowane w niewłaściwy sposób. Jeżeli będziesz używał modelu zbyt miękkiego, może trwale się odkształcić! Zadbaj więc, by wybrać taki, który będzie dobrze współpracował z masą i budową Twojego ciała.

Czy materace piankowe są najlepszym rozwiązaniem? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie: każdy z nas ma przecież nieco inne preferencje i potrzeby! Z całą jednak pewnością materace wykonane z pianki mogą zaliczać się do najwyższej jakości, trwałych produktów, które są w stanie zapewnić wygodny, regenerujący sen. Zdecydowanie warto przyjrzeć im się bliżej: wybierz się do sklepu i sprawdź, który model będzie odpowiadał Ci najlepiej!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się