Wybór lodówki do kuchni domowej

Zakup lodówki nie jest niczym skomplikowanym, ale jeśli ma być trafiony, to warto zacząć od przeanalizowania swoich potrzeb, preferencji i możliwości. Wbrew pozorom jest wiele kwestii, na które powinno się zwracać uwagę przy wyborze tego urządzenia. Znaczenie mają takie kwestie jak rodzaj lodówki, klasa energetyczna, funkcje, liczba półek komór, rozmieszczenie poszczególnych elementów.

Widoczna od tyłu kobieca sylwetka w drzwiach otwartej białej lodówki zapełnionej jedzeniem
Materiał partnera

Jaką lodówkę kupić? Co warto mieć na uwadze przy jej wyborze?

Wybór lodówki nie powinien być przypadkowy. Niektóre osoby kierują się przede wszystkim ceną, najczęściej wynika to z ograniczonego budżetu. Warto jednak poświęcić trochę czasu i zapoznać się dokładnie ze specyfikacją urządzenia. Będzie to długoterminowa inwestycja, dlatego powinna być dobrze przemyślana. W sprzedaży znajdują się rozmaite rodzaje lodówek wolnostojących, klasycznych, z zamrażarką, multi-door, side-by-side Kolejną kwestią jest klasa energetyczna, która wpływa na zużycie prądu. W celu zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach warto wybrać urządzenie energooszczędne, czyli klasy co najmniej A. Sprawdzić Należy również, jakie technologie zastosowano w lodówce. Mile widziane są filtry i powłoki antybakteryjne, technologia dwóch obiegów, system filtracji powietrza, aktywna konwersja. Z dodatkowych funkcji wymienić można kostkarkę z crusherem, dzięki czemu nie będzie trzeba robić lodów za pomocą foremek w zamrażalniku.

Dozownik wody to kolejna ciekawa funkcja. Przyda się oświetlenie LED, dzięki czemu będzie można doświetlić dobrze wnętrze lodówki bez konieczności zużywania sporej ilości energii. Urządzenie może mieć także specjalne pojemniki na jajka, butelki, owoce itd. Design i kolorystyka także mają znaczenie. Obecnie wybór jest ogromny, więc nie ma problemu z dopasowaniem urządzenia do swoich preferencji wystroju kuchni. Istotne są oczywiście wymiary lodówki. W sklepach internetowych regularnie pojawiają się rozmaite wyprzedaże, można też liczyć na atrakcyjne obniżki cenowe. Na stronie rabatio.com znajduje się mnóstwo aktualnych kodów rabatowych do sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Są one całkowicie za darmo i pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się