Plaże nad morzem. A Ty którą wybierzesz w tym roku? Ranking

W 2022 r. Polacy tłumnie ruszyli nad polskie morze! Według badania opublikowanego przez Pollster.pl, aż 49% osób planujących wypoczynek w kraju wybiera się nad Bałtyk. Które plaże jednak są najpiękniejsze, najbardziej zadbane, gdzie najprzyjemniej się pływa? Sprawdź!

Z lotu ptaka widok na najpiękniejsze polskie plaże - plaża w Sopocie z molem, lasem i domami o czerwonych dachach
Materiał partnera

Poniższe zestawienie zostało przygotowane przez redakcję E-WCZASY.pl - portal oferujący sprawdzone noclegi nad morzem bezpośrednio od gospodarzy.

 1. Plaża w Świnoujściu

  Plaża w Świnoujściu to nasz absolutny faworyt. Najszersza w Polsce, miejscami mierzy nawet 200 metrów i bardzo czysta - regularnie od 2013 roku otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Błękitnej Flagi". Brzeg od centrum miasta oddzielają szerokie wydmy, które tworzą bardzo malowniczy, urzekający krajobraz. Plaża w Świnoujściu stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych - oferta jest bardzo bogata. Co ciekawe, tutejsze wody są bardzo ciepłe jak na polskie warunki, co odróżnia Świnoujście od innych kąpielisk.

 2. Plaże na Półwyspie Helskim

  Plaże na półwyspie helskim zdumiewają swoją różnorodnością.  Te od strony otwartego morza są piaszczyste i rozległe, od strony zatoki natomiast spokojniejsze. Nasi redaktorzy w szczególności polecają plażę na cyplu, gdzie widoki są naprawdę wspaniałe.

Plaża na półwyspie helskim Materiał partnera

 1. Plaża w Białogórze

  Pocztówkowej urody plaża w Białogórze to miejsce, które z całą pewnością zachwyci amatorów spokojnego wypoczynku na łonie natury. Zwykle nie ma tu tłumów. Droga z centrum Białogóry nad morze wynosi około 1,5 km i wiedzie przez sosnowy las. Plaża położona jest na terenie rezerwatu przyrody, wśród licznych wydm i drzew. Można tu odciąć się od zgiełku miasta.

 2. Plaża w Sopocie

  Znalazła się w prestiżowym zestawieniu 100 Best Beaches in The World. Zyskała popularność w czasach Cesarstwa Niemieckiego, gdy oficerowie przychodzili tu, aby odpocząć. Obecnie słynie ze złotego piasku, mierzącego ponad 500 metrów molo, licznych barów, restauracji i sklepików w okolicy, oraz zamieszkujących ją stad dzikich łabędzi.

Z lotu ptaka widok na najpiękniejsze polskie plaże - plaża w Sopocie z molem, lasem i domami o czerwonych dachach
Materiał partnera

 1. Plaża we Władysławie

  Władysławowo jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem. W sezonie działa tu aż 5 dużych, strzeżonych kąpielisk, gdzie znajdziesz liczne atrakcje dla starszych i młodszych: zjeżdżalnie, dmuchańce, wypożyczalnie sprzętu wodnego, bary, gdzie zjesz przepyszną rybkę. W sezonie odbywają się tu liczne koncerty, imprezy, wybory miss, jest tłoczno od parawanów.

 2. Plaża Dubaj w Jarosławcu

  Słyszałeś o "polskim Dubaju" w Jarosławcu? Tak nazywana jest ogromna, sztuczna plaża mierząca aż 5 hektarów, którą ukończono w 2018 roku. Powstała wcale nie z inspiracji arabskim przepychem, lecz dla ochrony klifu. Bez względu na to, że nie jest naturalna, jest przepiękna, a dzięki zamknięciu wody w "basenach", jest ona płytka i ciepła.

 3. Plaża Centralna w Kołobrzegu

  Pasmo plaż w Kołobrzegu liczy aż 12 kilometrów. Najpopularniejsza z nich jest Plaża Centralna, która co roku przyciąga najwięcej turystów, oprócz niej istnieją jeszcze dwa inne wydzielone kąpieliska. Plaża Centralna posiada bardzo bogatą infrastrukturę, bazę gastronomiczną i niezłe zaplecze sanitarne. Kilka lat temu została gruntownie odnowiona poprzez wymianę piasku na zebrany dna Bałtyku. W okolicy znajdziesz molo o długości 220 m, starą latarnię morską, falochron i malowniczy bulwar spacerowy.

Z lotu ptaka widok plaży centralnej w Kołobrzegu Materiał

 1. Plaża w Grzybowie

  Nocujesz w Kołobrzegu lub w okolicach? Sprawdź plażę w Grzybowie. Jest ona spokojniejsza i "dziksza" niż plaże w mieście. W tym miejscu wody Bałtyku tworzą niewielką zatokę. W okolicy wiele jest lasów sosnowych, gdzie panuje wyjątkowy, korzystny dla górnych dróg oddechowych mikroklimat.

 2. Plaża Wschodnia w Darłówku

  W Darłówku Wschodnim plaża w niektórych miejscach oddzielona jest od pełnego morza kamieniami, co powoduje, że woda w tym miejscu jest wyjątkowo spokojna i nie trzeba obawiać się wysokich fal. To sprawiło, że jest to bardzo wygodne miejsce dla rodzin z dziećmi. Przygotowano dla nich wiele zjeżdżalni i innych atrakcji.

 3. Plaża w Trzęsaczu

  Plażowanie w Trzęsaczu może być niezwykłym doświadczeniem. Tu na dwustumetrowej, strzeżonej plaży znajduje się wysoki, stromy klif regularnie podmywany przez morze, a na nim ruiny gotyckiego kościoła. Widoki w tym miejscu naprawdę zapierają dech w piersiach. Wybierz się do Trzęsacza, jeżeli pragniesz połączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem.

 4. Plaża w Dziwnowie

  W gminie Dziwnów znajduje się aż 18 kilometrów plaż. Plaża w Dziwnowie jest szeroka i czysta, idealna dla rodzin z dziećmi dla których przygotowano pewne atrakcje. Wzdłuż niej ciągnie się promenada, będąca idealnym miejscem do spacerów.

 5. Plaża w Międzyzdrojach

  położone na wyspie Wolin Międzyzdroje co roku przyciągają tłumy wczasowiczów kusząc ich ogromną liczbą atrakcji. Znajdziesz tu promenadę, na której swoje dłonie odcisnęły najwybitniejsze postacie ze świata kultury i mierzące aż 395 metrów molo. Plaża w Międzyzdrojach jest piaszczysta i piękna, oddzielona od miasta wzgórzami i wydmami. Jeżeli udasz się jej brzegiem w kierunku wschodnim, trafisz na słynny klif.

 6. Plaża w Czołpinie k. Łeby

  Plaża w Czołpinie położona na terenie Słowińskiego Parku Narodowego jest bardo czysta. Będzie idealna dla osób, które kochają dzikie plaże. Nie ma tu, co prawda, zbyt wielu udogodnień, jeżeli jednak zależy Ci przede wszystkim na wypoczynku nad morzem z dala od tłumów, w otoczeniu dziewiczej przyrody, to miejsce to będzie strzałem w dziesiątkę. Krajobraz w tym miejscu urzeka!

 7. Plaża w Dąbkach

  Plaża w Dąbkach wyróżnia się piaszczystym, bardzo łagodnym zejściem do wody. W sezonie letnim funkcjonuje tu kąpielisko, płytka woda przy brzegu zachęca dorosłych i dzieci do kąpieli. Obszar plaży od miejscowości oddziela pasmo niewysokich wydm porośniętych sosną zwyczajną i sosną czarną. W pobliżu cumują kutry, gdzie możesz kupić świeże ryby.

 8. Plaże w Łebie

  Plaże w Łebie są bardo cenione ze względu na swoją szerokość i biały, czysty piasek. Łącznie liczą około 10 km długości, które rzeka Łeba dzieli na dwa odcinki: wschodni i zachodni. W sezonie letnim do dyspozycji wczasowiczów dostępne są dwa kąpieliska. Wzdłuż długiej linii brzegowej znajdziesz zarówno odcinki gwarne i zatłoczone, pełne atrakcji barów i knajpek, oraz spokojniejsze.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się