Najlepsze procesory do komputera, czyli jakie?

Procesor jest jednym z kluczowych podzespołów komputera, ponieważ w dużej mierze to właśnie on odpowiada za wydajność jednostki. Jeżeli zajmujesz się gamingiem lub e-sportem bądź używasz PC do zaawansowanych zadań zawodowych – np. profesjonalnej edycji video czy projektowania 3D – koniecznie zainteresuj się topowymi CPU na rynku.

W zbliżeniu widok na najlepsze procesory do komputera
Materiał partnera

Najlepsze procesory w sklepie Sferis.pl

Topowe procesory znajdziesz w multibranżowym sklepie internetowym Sferis.pl. Dostępne są w nim modele z każdego segmentu cenowego, aby wszyscy użytkownicy mieli szansę znaleźć podzespół dopasowany do indywidualnych potrzeb. Sam Na rynek procesorów jest natomiast zmonopolizowany przez firmy AMD oraz Intel.

Z tego artykułu poznasz subiektywne zestawienie wydajnych i mocnych CPU – zarówno sygnowanych marką Intel, jak i konkurencyjnych od AMD:

  • AMD Ryzen Threadripper 3960X Tray,
  • Intel Xeon Gold 5218R Tray,
  • Intel i9-10900KF 5,30 GHz,
  • Intel i7-11700KF 5,0 GHz,
  • AMD Ryzen 5950X.

AMD Ryzen Threadripper 3960X Tray

To obecnie najmocniejszy na świecie, aż 24-rdzeniowy procesor do PC klasy high-end. 48 wątków gwarantuje możliwość wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych operacji w płynny sposób. Aż 140 MB połączonej pamięci podręcznej czy unikatowe właściwości chłodzenia otwierają długą listę kolejnych zalet tego potężnego procesora.

Intel Xeon Gold 5218R Tray

Procesory z linii Intel Xeon w znacznym stopniu wykorzystują mechanizmy sztucznej inteligencji. Przede wszystkim są zoptymalizowane z myślą o obciążeniach w trakcie zaawansowanych prac na komputerze. Model 5218R pracuje z częstotliwością 2,1 GHz i jest dostosowany do pamięci DDR4-SDRAM. Technologia Intel Turbo Boost 2.0 umożliwia zwiększenie częstotliwości taktowania do poziomu 4,4 GHz, co jest istotne dla użytkowników zainteresowanych „podkręceniem” CPU.

Intel i9-10900KF 5,30 GHz

W procesorach Core i9 po raz pierwszy na tak szeroką skalę zastosowano sztuczną inteligencję, co w bezpośredni sposób przełożyło się na wzrost wydajności grafiki czy komunikacji bezprzewodowej komputerów względem CPU Intel poprzednich generacji. To świetny wybór np. pod względem korzystania ze streamingu video 4K czy rozrywki z najnowszymi grami na rynku.

Intel i7-11700KF 5,0 GHz

To kolejny zaawansowany CPU warty polecenia graczom czy streamerom, który korzysta z 8 rdzeni i 16 wątków. Jest w stanie obsłużyć najnowocześniejsze karty graficznie, a swoim działaniem wydatnie wspiera płynność multimedialnej rozrywki.

AMD Ryzen 5950X

To doskonała propozycja dla graczy i twórców, którzy szukają nowoczesnego i zaawansowanego procesora do kwoty ok. 3 tys. zł.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się