Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Dzieci artystów, które pozostały na scenie

Dzieci artystów często po rodzicach dziedziczą talent i swoje dorosłe życie również wiążą ze sceną — muzyczną lub teatralną. W polskim show-biznesie nie brakuje takich artystycznych rodzin, gdzie teatralna tradycja sięga nawet kilku pokoleń. Dzień Dziecka to dobry moment, aby sprawdzić, jak potoczyły się kariery latorośli znanych polskich aktorów i muzyków.

Artyści na scenie - rodzice i dzieci, które również poświęciły się sztuce
Fot. Pixabay.com

W teatrze jak w domu

Młode pokolenie polskich aktorów z powodzeniem przejmuje pałeczkę od rodziców. Dzieci polskich gwiazd teatru i filmu również zdobywają serca widzów oraz branżowe nagrody.

Młode pokolenie wkracza na scenę

Aktorem, o którym zrobiło się głośno w ostatnim czasie, jest Antek Królikowski, syn aktorskiej pary — Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i nieżyjącego już Pawła Królikowskiego. Niestety powodem zainteresowania mediów nie były sukcesy na scenie, a perypetie w życiu prywatnym młodej gwiazdy.

Aktorka młodego pokolenia, która również wyrosła w środowisku teatralno-filmowym to Zofia Zborowska — córka kolejnej aktorskiej pary Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej. W przypadku Zofii związków z aktorstwem jest jeszcze więcej. Jej babcia Helena to siostra Jana Kobuszewskiego. Okazuje się, że Katarzyna Grabowska, córka Andrzeja Grabowskiego, czyli serialowego Ferdynanda Kiepskiego jest również aktorką, znaną głównie z seriali. Wymieniając aktorów młodego pokolenia, nie możemy pominąć rodzeństwa Matyldy i Mateusza Damięckich. Ich ojciec to także bardzo uznany artysta — aktor Maciej Damięcki, brat Damiana Damięckiego.

Piękni czterdziestoletni

W życiu kulturalnym naszego kraju obecna i bardzo aktywna jest także grupa aktorskich dzieci, które przyszły na świat w latach 70. XX wieku i dziś są już dojrzałymi artystami. Wśród nich z pewnością na uwagę zasługuje Maciej Stuhr, syn wybitnego aktora i reżysera Jerzego Stuhra, który słynie z bezpośredniego wyrażania swoich poglądów. Popularnością i uznaniem widzów cieszą się także Łukasz Nowicki i Bartosz Opania, synowie odpowiednio Jana Nowickiego i Mariana Opani.

W tej grupie bardzo ważne miejsce zajmują silne, niezależne kobiety. Wystarczy wspomnieć aktorkę Marię Seweryn — córkę aktorskiej pary Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna, a także wyjątkową artystkę, która poświęciła się karierze muzycznej, czyli Marię Peszek. Jej ojcem jest wybitny krakowski aktor Jan Peszek. Kariera aktorska i rodzinne tradycje muzyczne splotły się natomiast w życiu Mai Ostaszewskiej, córki Jacka Ostaszewskiego (założyciela grupy Osjan).

Rodzinne muzykowanie

Są takie gwiazdy na polskiej scenie muzycznej, które zawsze kojarzone są ze swoimi rodzicami. Choć trzeba przyznać, że nie wszystkim dzieciom muzyków lub wokalistów udało się zrobić prawdziwą karierę i odnieść sukces. Zdarzało się, że sława mamy lub taty była trudna do uniesienia i uniemożliwiła rozwinięcie własnych skrzydeł. Na szczęście niektórym się udało.

Pisząc o dzieciach sławnych piosenkarek, nie sposób nie zacząć od wokalistki i kompozytorki Natalii Kukulskiej, córki tragicznie zmarłej gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Muzyczną karierę z powodzeniem kontynuuje także córka wokalisty Perfectu Grzegorza Markowskiego — Patrycja Markowska. W czasie koncertów często śpiewa wspólnie z ojcem. Na polskiej scenie spotkamy także zespoły utworzone przez muzyczne rodzeństwa — zespół Bracia (zakończył działalność w roku 2019), czyli synowie Krzysztofa Cugowskiego — Piotr i Wojciech Cugowscy. Słynnym braterskim duetem jest także formacja Fisz Emade Tworzywo, za którą stoją synowie Wojciecha Waglewskiego — Piotr i Bartosz.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się