Kolory w sypialni seniora - jakie wybrać?

Sypialnia dla seniora powinna sprzyjać nie tylko nocnemu relaksowi, zazwyczaj jest ona często wykorzystywanym miejscem do wypoczynku lub drzemki w ciągu dnia. Kolor ścian w takim wnętrzu odgrywa decydującą rolę, koi zmysły, relaksuje i przywodzi na myśl pozytywne wspomnienia. W urządzaniu każdej sypialni bardzo ważną funkcję pełni łóżko oraz materac dostosowany do potrzeb osoby, która będzie go użytkować.

Seniorka w szarej bluzce spogląda na trzymane w rękach zdjęcie w szarej ramce w pokoju z meblami dla seniora
Materiał partnera

Kolory w sypialni dla seniora - natura, harmonia i spokój

Nawiązanie do koloru natury, czyli zieleni w sypialni seniora może mieć wyjątkowo pozytywne znaczenie. Jest wyjątkowo relaksująca, warto także uzupełnić ją o elementy wykonane z drewna, jak np. meble albo podłoga. Zazwyczaj dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przytłumionej zieleni, która daje poczucie głębokiego kontaktu z naturą. Alternatywą dla zieleni mogą być kolory natury, od brązów po beże i ciepłe pomarańcze, w zestawieniu z roślinami doniczkowymi mogą tworzyć sprzyjający klimat. W przypadku seniorów odpowiedni może być wyższy model łóżka, sięgający wysokością do kolan, nie będzie wtedy problemów z siadaniem i wstawaniem z łóżka. Dobrym rozwiązaniem może być w takim wypadku zastosowanie materaca Hilding Fandango, który umożliwia właściwy wypoczynek osobom z problemami kręgosłupa. Tego typu produkty to także dostępne materace w Lesznie, osobom starszym zalecane są również profilowane poduszki, które dają właściwe podparcie odcinkowi szyjnemu kręgosłupa.

Pokój dla seniora w jasnych kolorach z wygodnym białym łóżkiem pośrodku Materiał partnera

Sypialnia dla seniora - farba czy panele?

Elementem dbającym o komfort sypialni dla seniora mogą być panele akustyczne, wykonywane są one z bardzo dobrych materiałów, np. z naturalnego drewna lub kolorowych włókien przypominających aksamit. Ich zaletą jest to, że wyciszają sypialnię i jednocześnie poprawiają rozchodzenie się dźwięków wewnątrz pomieszczenia, umożliwia to seniorom słuchanie radia bez konieczności zwiększania głośności. Pomocne w urządzaniu sypialni mogą być również informacje ze strony: https://sleepinghouse.pl/artykul/modna-sypialnia-najciekawsze-inspiracje-oraz-trendy-w-aranzacji-sypialni.

Stosując do malowania ścian w sypialni seniora farbę, należy zwrócić uwagę, aby charakteryzowała się ona podwyższoną odpornością na zmywanie, takie cechy ma farba lateksowa i ceramiczna. Ściana pomalowana taką farbą jest odporna na zarysowania, nie przyjmuje plam i kurzu, łatwo je utrzymać w czystości, wystarczy przetarcie wilgotną gąbką. Dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie farby zmywalnej w błękitnym odcieniu, który sprzyja atmosferze spokoju, zasypianiu, a jednocześnie jest to kolor nastrajający optymistycznie.

Właściwy rozstaw mebli w sypialni dla seniora

Szafki i łózko w sypialni dla seniora powinny być ustawione w taki sposób, aby zapewniona była odpowiednia ilość miejsca do swobodnego przebierania się. Krzesło w sypialni może także służyć do podpierania dla osoby starszej, mogącej mieć problem z zachowaniem równowagi. Sypialnia powinna zapewniać jednocześnie odpowiednią ilość wolnego miejsca, ale muszą znaleźć się w niej meble lub urządzenia służące utrzymaniu równowagi. Kolory mebli nie powinny być zbyt intensywne, mogą być jeśli utrzymane są w tej samej palecie barw co ściany, a różnią się jedynie odcieniem. Więcej informacji na temat kolorystyki w sypialni można znaleźć na stronie: https://sleepinghouse.pl/artykul/kolor-w-sypialni-wplyw-na-sen. Warto także zadbać o delikatne oświetlenie przejścia z sypialni do łazienki, ponieważ zazwyczaj często przydaje się ono seniorom w nocy.

W pokoju dla senora z wygodnymi meblami na łóżku siedzi starsza pani okryta ciepłym szlafrokiem pijąc z kubka Materiał partnera

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się