Czy wasze lato będzie gorące?

Lato to czas, gdy gotują się ciała i zmysły, a temperatura na zewnątrz jest często porównywalną z tą w sypialni. Odczuć to można zarówno w stałych związkach, jak i tych przelotnych, trwających ledwie parę tygodni miłostkach. To także pora, kiedy wiele par pragnie czegoś więcej, niż zazwyczaj. Eksperymentuje, poszukuje, bada swoje potrzeby i spełnia fantazje. I bardzo dobrze.

Na plaży na tle lazurowego nieba biegnie trzymając się za ręce kobieta w czerwonym bikini i mężczyzna w żółtych spodenkach kąpielowych
Materiał partnera

Różnorodność górą

Psycholodzy i seksuolodzy są raczej zgodni, że poszukiwanie nowości zapobiega monotonni w intymnej sferze związku. Zresztą ta zasada działa prawdę mówiąc również na wielu innych polach... Nowości „łóżkowe” mogą być różnorodne, zależne od tego, jak aktualnie wygląda intymne życie danej pary. To, co dla jednych jest czymś nowym i tabu, dla innych może być normalnością czy nawet czymś, na co nie zwracają większej uwagi. Spektrum zachowań w tej materii jest bardzo szerokie, bo i przecież każdy z nas ma inny gust. U jednych odwiedziny w butiku erotycznym (jak erotino.pl) wywołuje wypieki, a u innych jest praktyką równie częstą, co normalną. Asortyment w takich miejscach jest na tyle szeroki, że każdy chętny wrażeń znajdzie coś dla siebie. Dla jednej pary wystarczającym będą tak niewinne gadżety, jak świece do zmysłowego masażu czy po prostu wyzywający komplecik z koronkami. Ktoś inny może uznać, że odpowiedni poziom pikanterii zapewnia wibrator na pilot, z którego można korzystać nawet w miejscach publicznych. Wszystko jest kwestią indywidualnych ustaleń w ramach pary. Ale jak ze sobą rozmawiać, by faktycznie móc kupić sobie jakąś „zabawkę” i wypróbować ją we dwoje? To wrażliwa i drażliwa kwestia, z którą nie każda para potrafi się uporać.

Powiedz, czego chcesz

Oczywistością jest, że intymne potrzeby dorosłych ludzi są bardzo różne. Bardzo często jest tak że on/ona ma ochotę na spróbowanie czegoś obejrzanego w serialu, filmie czy usłyszanego od znajomych. Jak sprawić, żeby ta druga strona też dała się do tego przekonać? Nie ma jednej recepty, ale na pewno rzadko zdarza się tak, że wystarczy po prostu powiedzieć, zaproponować i nie ważne co to będzie, to partner/ka od razu i z ochotą zgodzi się na wszystko. Zazwyczaj propozycja powinna być delikatna i uwzględniająca nie tylko swoje potrzeby, ale też możliwe odczucia drugiej strony. Nie powinna urazić czy sugerować, że chęć wypróbowania przykładowo takiej zabawki jak https://www.erotino.pl/47-masturbatory oznacza, że partnerka nie spełnia oczekiwań w sferze intymnej. Z kolei druga strona nie powinna na takie propozycje reagować złością czy śmiechem. Normalnym jest, że skoro mamy określone potrzeby, to chcemy spełniać je z bliską osobą. Tak samo jak normalne jest, że ta druga osoba może się na nie zgodzić. Jednak wypadałoby najpierw przemyśleć propozycję, dowiedzieć się, skąd ona płynie. Zastanowić chwilę, zanim zostanie odrzucona tylko dlatego, że do tej pory nie była obecna w życiu intymnym.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się