Gdzie zobaczyć Stowarzyszenie Umarłych Poetów?

Prawie wszyscy mieli okazję obejrzeć doskonały film w reżyserii Petera Weira pt. “Stowarzyszenie Umarłych Poetów” z 1989 roku. W kultowej ekranizacji wspaniały Robin Williams zachwyca grą aktorską, wcielając się w postać inspirującego nauczyciela Johna Keatinga, który dyskutuje z uczniami o poezji i życiu.

Rolka starych angielskich biletów kinowych
Materiał partnera

Ten wspaniały film jest uwielbiany na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o tym, aby zobaczyć tę genialną i poruszającą historię na żywo. Na szczęście w Och-Teatrze można obejrzeć ten znakomity spektakl na podstawie filmu.

O czym jest “Stowarzyszenie Umarłych Poetów”?

W “Stowarzyszeniu Umarłych Poetów”, akcja rozgrywa się w latach pięćdziesiątych i ma miejsce w prestiżowej, choć rygorystycznej szkole z internatem dla chłopców. Ci muszą słuchać nudnych i bezkrytycznych wykładów i uczyć się pod wielką presją.

Wszystko odmienia się, gdy poznają swojego nowego nauczyciela języka angielskiego, pana Keatinga. Jego metody nauczania okazują się być zupełnie inne niż te, które uczniowie znali do tej pory.

Profesorowi zależy, aby młodzi ludzie wykorzystywali swój czas jak najlepiej i cieszyli się życiem. Do tego zachęca ich do zabierania głosu i samodzielnego myślenia. A co najważniejsze - inspiruje ich do czytania poezji i stworzenia Stowarzyszenia Umarłych Poetów.

Niestety inni nauczyciele nie popierają ekscentrycznych lekcji i działań Keatinga, co komplikuje codzienne życie w szkole.

Gdzie można obejrzeć spektakl na żywo?

Niezależnie od tego, czy widzieliście już słynny film, warto zobaczyć zachwycającą inscenizację teatralną. W Och-Teatrze "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" wyreżyserował Piotr Ratajczak, a premiera odbyła się w 2019 roku i od tamtej pory sztuka wcale nie traci na popularności. W sumie to ponadczasowe przedstawienie zostało już zagrane ponad 100 razy.

Dodatkowo na scenie można podziwiać wspaniałych aktorów, m.in. Wojciecha Malajkata w roli Johna Keatinga oraz Macieja Musiała, Macieja Musiałowskiego lub Jędrzeja Hycnara w roli Neila Perry'ego.

Przedstawienie w teatrze jest niezmiernie dynamiczne i wzbudzające rozmaite emocje - zarówno śmiech, jak i wzruszenie, a nawet łzy. To zasługa nie tylko wspaniałej gry aktorskiej, ale też atmosfery zbudowanej dzięki oprawie muzycznej, oświetleniu i wybitnej reżyserii. Wersja teatralna wyróżnia się też cudownym klimatem, stworzonym dzięki doskonałej scenografii i kostiumom.

Spektakl jest niezwykle popularny wśród publiczności i zbiera wspaniałe recenzje. Dlatego jeśli chcielibyście wybrać się na ten wyjątkowy spektakl, sprawdźcie, czy są jeszcze wolne miejsca. Och-Teatr: Bilety na spektakl można znaleźć na portalu ewejsciowki.pl

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się