Jakie są korzyści z ćwiczeń na świeżym powietrzu?

Ćwiczenia na świeżym powietrzu zapewniają lepszą wydolność, kondycję oraz samopoczucie. Poza tym, ćwicząc w plenerze, robisz to zupełnie za darmo. Nie musisz co miesiąc opłacać karnetu na siłownie.

Kobieta stojąca na rękach na skale na tle nieba wykonuje ćwiczenia jogi na świeżym powietrzu
Materiał partnera

Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale poprawisz także swoje zdrowie – pieniądze możesz wydać na ubrania sportowe (np. na biustonosz sportowy w Adrenaline). Oto kilka najważniejszych korzyści płynących z ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Korzyści z ćwiczeń na świeżym powietrzu

  • To naturalny antydepresant - Ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą pomóc w walce z sezonowymi zaburzeniami afektywnymi (SAD), depresją i lękiem, ponieważ światło słoneczne naturalnie zwiększa poziom serotoniny - hormonu, który wpływa na nastrój. Natomiast same ćwiczenia wytwarzają endorfiny, a to kolejny hormon dobrego samopoczucia, który nie tylko poprawia nastrój, ale i zmniejsza ból.
  • To lepsze dla zdrowia, zwiększą wydajność i efekty z treningu - Kiedy ćwiczysz na stale zmieniającym się terenie, twoje ciało nie jest w stanie zaadaptować się do panujących warunków. Jest to przeciwieństwo tego, co można uzyskać na płaskiej powierzchni w siłowni, do której ciało się przyzwyczaja, a to zmniejsza efektywność wykonywanych ćwiczeń. Organizm i ciało potrzebuje ciągłych wyzwań, a nie zgubnych przyzwyczajeń.
  • Większa efektywność i jakość ćwiczeń - Mimo tego, że trenujesz na nierównym terenie, często ćwiczenia same w sobie są dużo trudniejsze, ale mimo wszystko tego nie odczuwasz. Treningi faktycznie są dużo bardziej intensywne, spalasz dużo więcej kalorii, a mimo wszystko tego nie odczuwasz.
  • Zapewnia ulgę psychiczną - Wiele osób odczuwa duże napięcie w związku z ćwiczeniami, utratą wagi i obniżanym ciśnieniem krwi. Ćwiczenia na świeżym powietrzu są przyjemne i bardziej przypominają rozrywkę niż obowiązek.
  • Ćwiczenia w towarzystwie - Ćwiczenia mogą stać się o wiele przyjemniejsze, jeśli zaangażujesz rodzinę, znajomych i przyjaciół. Zamiast spotykać się z przyjacielem na lunchu lub kawie, rozważ pójście na spacer. Możesz też zabrać rodzinę na wspólny spacer, zamiast oglądać telewizję po obiedzie.
  • Trening na świeżym powietrzu jest darmowy - Wszystko, czego potrzebujesz, aby przeżyć świetny trening, to bezpieczny, dobrze oświetlony park, okolica lub szlak spacerowy. Nie musisz za nic płacić, a prosić o członkostwo na siłowni.

Czego potrzebujesz, aby rozpocząć ćwiczenia na świeżym powietrzu?

Będziesz potrzebować dobrych ubrań sportowych. Zadbaj o jak najlepsze buty sportowe, ale nie zapominaj też o innych ubraniach jak: koszulki, spodnie, czapki, kurtki, skarpetki, czy bluzy (np. z https://adrenaline.pl/pol_m_Mezczyzni_Odziez_Kategoria_Bluzy_Nike-13389.html). Ubrania sportowe wpływają nie tylko na komfort psychiczny, ale i na lepsze wyniki. Weź to pod uwagę, kiedy po raz kolejny będziesz przechodził koło sklepu sportowego. Połącz ćwiczenia z odpowiednim ubiorem i osiągaj sukces.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się