Filmowanie dronem - spojrzenie na świat z innej perspektywy

Filmowanie dronem to nowoczesne rozwiązanie, które staje się co raz bardziej popularne. Obecnie trudno sobie wyobrazić profesjonalną sesję nagraniową bez efektownych ujęć z drona. To narzędzie pozwalające wykroczyć poza standardy filmowania. Dotychczas ujęcia z wysoka były zarezerwowane jedynie dla profesjonalnych planów zdjęciowych

Na tle nieba dron z możliwością filmowania
Materiał partnera

Filmowanie dronem to nowoczesne rozwiązanie, które staje się co raz bardziej popularne. Obecnie trudno sobie wyobrazić profesjonalną sesję nagraniową bez efektownych ujęć z drona. To narzędzie pozwalające wykroczyć poza standardy filmowania. Dotychczas ujęcia z wysoka były zarezerwowane jedynie dla profesjonalnych planów zdjęciowych. By takowe uzyskać należało użyć kranu lub wynająć helikopter dla konkretnych ujęć z lotu ptaka. Teraz osiągnięcie tego umożliwia filmowanie z drona.

Wyżej i lepiej

Wszystko rozpoczyna się od wyboru właściwego modelu. Wbrew pozorom wyższa cena nie sprawi, że ujęcia od początku będą najwyższej jakości. Niezbędna jest wprawa, gdyż choć wydaje się to proste, sterowanie dronem nie należy do najłatwiejszych. Lepiej zatem rozpocząć od tańszych modeli. Nabranie wprawy przyjdzie z czasem, a to przyniesie za sobą pragnienie lepszego sprzętu. W takim momencie będzie to najlepszy moment na wymianę go na ten z najwyższej półki. Wtedy warto rozejrzeć się za modelem, który sprosta oczekiwaniom.

W przypadku zabawy i chęci rozrywki, dobrym rozwiązaniem są drony nie posiadające żadnego dodatkowego sprzętu. Umili to czas oraz doświadczy nowych przeżyć związanych z prowadzeniem pojazdu latającego, który potrafi się wzbić bardzo wysoko. Gdyby jednak chcieć pójść nieco dalej, dron sprawdzi się też w rejestrowaniu niesamowitych widoków w trudno dostępnych miejscach. Odkrywając niedostępne tereny lasów lub gór będzie to wspaniałe urządzenie do zapisania widoków nieosiągalnych dla człowieka.

Obostrzenia związane z użytkowaniem

Jeśli korzystanie z drona odbywać się będzie w miejscach oddalonych od zabudowań i dużych skupisk ludzi, nie potrzeba żadnego zezwolenia i licencji. Sprawa ma się inaczej, gdy przyjdzie używać urządzenia na terenach zabudowanych. Wymaga to wtedy kilku formalności takich jak: kilkudniowe szkolenie, badania lekarskie, pozwolenie od lekarza na takie działania, wykupienie OC, a także zdanie egzaminu państwowego wraz ze świadectwem kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego.

Dlaczego warto zatrudnić zawodowca?

Wymagania, które należy spełnić, by używać drona mogą wydać się nieco przytłaczające. Oczywiście korzystanie z niego w formie hobby i poza zabudowaniami nie niesie za sobą zbyt wielu obostrzeń. Może to jednak doprowadzić do nudy i frustracji, ponieważ filmowanie oraz latanie po określonym terenie to wciąż te same przeżycia. Może pojawić się chęć wyjścia poza hobbystyczną sferę i nakręcenia filmu lub pomocy przy innych projektach filmowych. W takim wypadku, jeśli nie chce się ponosić kosztów legalizacji owych działań opłaca się zatrudnić zawodowego operatora, który już takie uprawnienia posiada. Przykładem firmy , która zajmuje się zleceniami i posiada do tego kwalifikacje jest firma Dronsfera filmowanie dronem . Najęcie osób znających się i zarabiających na życie w ten sposób zaoszczędzi mnóstwo czasu i przyniesie maksymalny efekt. Zastosowanie drona jako jedno z dodatkowych urządzeń nagrywających sprawi, że film nabierze wyjątkowości. Bardzo popularne jest używanie go we wszelkiego rodzaju teledyskach, reklamach lecz także na filmach ślubnych. Wynajęcie profesjonalistów zapewni bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość wykonania.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się