Ubezpieczenie turystyczne – co musisz wziąć pod uwagę?

Wiosna zaczęła się już na dobre. A wraz z nią plany o wakacyjnych podróżach. W tym czasie warto pomyśleć również o ubezpieczeniu turystyczne, które może okazać się niezwykle przydatne.

Na tle morza i błękitnego nieba na stromej skale stoi mężczyzna w okularach przeciwsłonecznych i turystycznym stroju i patrzy w dal
Materiał partnera

Co daje ubezpieczenie turystyczne?

Niektórzy uważają, że wyjeżdżając za granicę należy jedynie wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Faktycznie, bywa ona przydatna, jednak polisa ma nam do zaoferowania znacznie więcej. Przede wszystkim EKUZ nie pokryje kosztów transportu medycznego do Polski czy też kosztu akcji poszukiwawczej.
Czasem nawet podczas pozornie bezpiecznych wyjazdów może zdarzyć się nam wypadek. W takich chwilach ubezpieczenie może okazać się prawdziwym wybawieniem. Polisa może pokryć pobyt w szpitalu, leki, pomoc tłumacza, a nawet koszt nadprogramowego zakwaterowania czy bilet lotniczy do domu. Jak widać zakres pomocy może być naprawdę ogromny, a koszt najtańszej polisy to raptem kilka złotych za każdy dzień wyjazdu.
Miej na uwadze to, że ubezpieczenie:

  • Refunduje wszystkie koszty związane z leczeniem,
  • Obejmuje swoim zakresem nie tylko całą Europę, ale i pozostałe państwa,
  • Pokryje koszt leczenia prywatnego,
  • Zapewni szeroki zakres ochrony – tłumacz, nocleg, lot.

To bardzo silne argumenty za tym, aby zdecydować się na zakup ubezpieczenia. Nikt z nas nie planuje żadnych nieprzewidzianych zdarzeń, jednak mają one właśnie to do siebie, że pojawiają się nagle i burzą wszystkie nasze plany. W dzisiejszych czasach polisę turystyczną kupić możemy nawet bez wychodzenia w domu. W internecie z łatwością sprawdzimy, na jakie ubezpieczenie najlepiej będzie się zdecydować w naszym przypadku. Może być nam ono przydatne nie tylko podczas wyjazdów z rodziną, ale również podczas indywidualnych wyjazdów biznesowych. W końcu nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć, dlatego lepiej być zawsze zabezpieczonym. Ubezpieczenie na podróż sprawdź tu: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/0.html.

Na jakie ubezpieczenie się zdecydować?

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z ubezpieczeń turystycznych, to temat ten może wydawać nam się nieco trudny do ugryzienia. Jednak nic bardziej mylnego! Wszystko za sprawą porównywarek internetowych, które sprawnie doradzą nam, z jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego najlepiej będzie skorzystać.

Obsługa takiej porównywarki jest naprawdę prosta. Wystarczy wskazać, do jakiego kraju i w jakim terminie się udajemy. Następnie musimy odpowiedzieć na kilka prostych pytań odnośnie nas samych oraz celu naszej podróży. Już po chwili program przedstawi nam polisy najlepiej pasujące do naszych potrzeb. Warto mieć na uwadze to, że nie zawsze najtańsza polisa będzie tą najlepszą. Zdarza się bowiem, że nieco droższe polisy mają w swojej ofercie szerszy zakres ochrony. Dlatego też zalecamy dokładne zapoznanie się z tym, co takiego oferuje dane ubezpieczenie.

Dodatkowo warto zapoznać się także z rankingiem najlepszych ubezpieczeń: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-turystyczne/0.html.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się