Ubezpieczenia OC w TUZ

Każdy właściciel samochodu jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia OC za szkody powstałe wskutek używania pojazdów mechanicznych. Takie ubezpieczenie samochodu chroni zarówno kierowcę, jak i osobę poszkodowaną. Dzięki niemu żadna ze stron nie musi martwić się o formalności związane z wypłatą odszkodowania. Kierowca uwalnia się od ryzyka poniesienia nagłych i wysokich kosztów za szkodę wyrządzoną jako sprawca zdarzenia, a poszkodowany nie musi martwić się o terminową wypłatę odszkodowania.

Na tle drewnianym dwie dłonie ochraniają wycięty model auta ubezpieczenia
Materiał partnera

Umowę OC zawiera się na okres 12 miesięcy i należy ją odnawiać co roku. Niektórzy właściciele samochodów myślą, że nieużywany samochód nie podlega obowiązkowi ubezpieczenia. Nic bardziej mylnego! Według polskiego prawa, każdy pojazd zarejestrowany w Polsce musi posiadać ważne ubezpieczenie OC, nawet jeśli nie jest on sprawny lub używany.

Jakie koszty pokrywa ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC pokrywa m.in.: koszty naprawy samochodu, holowania zniszczonego pojazdu, a także koszty wynajmu auta zastępczego, dla osoby poszkodowanej podczas wypadku. Ponadto pokrywa wszelkie opłaty za wizyty w szpitalu, leczenie i rehabilitację poszkodowanego, a także ewentualne przygotowanie go do wykonywania innego zawodu lub jeśli jest to niemożliwe – wypłaty renty.

OC obejmuje nie tylko szkody wyrządzone wskutek prowadzenia pojazdu, ale także te powstałe w trakcie wsiadania lub wysiadania z samochodu, czy też załadowywania i rozładowywania go. Do nieszczęśliwych zdarzeń może również dojść w momencie zatrzymania pojazdu. Na to również przewidywane jest ubezpieczenie OC. W ramach zakupu polisy właściciel może zdecydować, czy chciałby wzbogacić pakiet o dodatkowe usługi. Życie jest nieprzewidywalne, dlatego warto zdecydować się na pakiet uzupełniający, zawierający AC, NNW czy też Assistance, który wzmocni zakres ochrony pojazdu właściciela.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenia OC w TUZ?

TUZ, czyli Towarzystwo Ubezpieczeń Zdalnych to marka z długoletnim doświadczeniem na rynku. Słynie z konkurencyjnych cen oraz indywidualnego podejścia do wyliczania składki polisy OC. TUZ oferuje świetne warunki dla kierowców, którzy posiadają zniżki za bezszkodową jazdę oraz zapewnia komfort finansowy dla klientów w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim.

Podpisanie umowy na ubezpieczenie OC jest szybkie i wyjątkowo wygodne, a dopełnienia wszelkich formalności można dokonać zdalnie, ponieważ marka ma w swojej ofercie ubezpieczenia online. Marka oferuje bardzo wysokie sumy gwarancyjne, które wynoszą 5 210 000 euro (szkody na osobie) i 1 050 000 euro (szkody dotyczące mienia). Dodatkowo TUZ oferuje atrakcyjne warunki w przypadku zakupu polisy AC oraz wszelkich pakietów. Podpisując umowę z marką, dopełnisz ustawowego obowiązku wykupienia ubezpieczenia OC wspierając jednocześnie polski kapitał.

Kalkulator OC – szybki sposób na obliczenie składki

To intuicyjne narzędzie pozwala na szybkie obliczenie wysokości składki za OC bez konieczności kontaktowania się z ubezpieczycielem, czy też wychodzenia z domu. Wszystko można zrobić samemu, przez internet i to całkowicie za darmo. Składkę można wyliczyć zarówno dla samochodów osobowych, jak i terenowych, motocykli, pojazdów dostawczych, czy też samochodów kempingowych i naczep. Aby obliczyć składkę, należy podać m.in.:

  • numer rejestracyjny pojazdu
  • datę pierwszej rejestracji
  • PESEL/REGON właściciela
  • dane osobowe ubezpieczającego
  • dane pojazdu
  • zakres polisy

Po przeanalizowaniu podanych informacji, kalkulator OC generuje spersonalizowaną ofertę, która zawiera różne pakiety. Klient może szybko wybrać najodpowiedniejszy z nich i od razu przejść do podania danych potrzebnych do sporządzenia umowy i opłacenia polisy OC za pomocą przelewu tradycyjnego. Sprawdź kalkulator na tuz.pl/kalkulator-oc-ac.

Co jeszcze warto wiedzieć przed wykupieniem polisy OC?

Ubezpieczenie OC zapewnia ochronę w przypadku zdarzeń powstałych zarówno na terytorium Polski, jak i innych państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Andory i Serbii. Ubezpieczyciel nie odpowiada za koszty związane z zanieczyszczeniem lub skażeniem środowiska, czy też te związane z utraceniem dóbr pozostawionych w samochodzie.

Warunki zawarcia umowy OC są regulowane przez przepisy polskiego prawa, a ubezpieczyciel nie ma możliwości wprowadzania zasad różniących się od tych ustawowych. Standardowo umowa zawierana jest na 12 miesięcy, jednak jeśli kierowca nie powiadomi ubezpieczyciela o chęci jej wypowiedzenia w określonym czasie, zostanie ona przedłużona na kolejny rok, a klient otrzyma dokładną informację dotyczącą wysokości składki.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się