Jak wybrać meble ogrodowe na sezon 2022?

Meble ogrodowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sezonowej strefy wypoczynku zarówno w przypadku przydomowych ogrodów, jak i ogródków działkowych. Ich dobór nie należy do najłatwiejszych, gdyż niejednokrotnie wymaga kompromisu pomiędzy panującymi trendami a kilkusezonową trwałością. Wyjaśniamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając meble ogrodowe w sezonie 2022.

Widok z góry na komplet metalowo-tkaninowych mebli ogrodowych na tarasie
canva.com

Jak wybrać meble ogrodowe – to musisz wiedzieć

Przeglądając propozycje mebli ogrodowych jak, chociażby te pod adresem https://www.homebook.pl/produkty/meble-ogrodowe można oszaleć z wrażenia. Producenci co sezon oferują szeroką gamę praktycznych produktów wyposażenia ogrodu o wyjątkowym dizajnie odpowiadającym współczesnym trendom. Jednak wybierając meble ogrodowe, nie warto polegać tylko i wyłącznie na wizualnych nurtach, które nie zawsze podążają w parze z trwałością, ale to nie wszystko. Zobacz czym się kierować przy selekcji mebli do ogrodu, aby nie musieć robić tego co sezon.

Meble do ogrodu z trwałego materiału

Jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze wyposażenia ogrodowego. Meble z wikliny, technorattanu czy rattanu może i prezentują się bardziej atrakcyjnie, ale nie są tak odporne na trudne warunki atmosferyczne, jak chociażby meble z drewna. Wybieraj takie meble, które przyciągną Twoją uwagę, ale nie będą wymagały gruntownej renowacji przed kolejnym sezonem.

Kanapa ogrodowa z metalu i rattana na tarasie w otoczeniu zieleni canva.com

Aranżacja ogrodu w jednolitym stylu

Eklektyzm stylistyczny potrafi zrobić wrażenie, ale jeśli nie masz doświadczenia w łączeniu stylów, to ostrożność jest jak najbardziej wskazana. Nowoczesne meble ogrodowe nie będą się dobrze komponować w zielonej przestrzeni o typowo wiejskim klimacie. Tak samo pleciony hamak w stylu boho całkowicie zaburzy harmonię minimalistycznych mebli w nowoczesnym ogrodzie.

Kolorystyka mebli ogrodowych

Mimo iż związana poniekąd ze stylem, to zasługuje na odrębne omówienie. Sezonowe trendy ogrodowe cechują się zazwyczaj określoną paletą barw, ale mimo wszystko kolor mebli ogrodowych powinien być neutralny. Dodatki do ogrodu mają za zadanie jedynie uzupełniać przestrzeń zaaranżowaną kolorowymi rabatami z kwiatów oraz krzewów.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się