Apple Earpods, czyli oryginalność znaczy jakość

Sprzęt elektroniczny ma to do siebie, że na rynku oferowane są zarówno produkty oryginalne, jak i te do złudzenia je przypominające. Nie inaczej jest w przypadku słuchawek od Apple. Co oczywiste oryginalne Earpods wyróżniają się wyższą ceną zakupu, choć warto zaznaczyć, że nie jest to reguła. Zdarza się bowiem, że nieuczciwi sprzedawcy, handlują również podrobionym towarem, jednocześnie zachowując (lub tylko nieznacznie obniżając) cenę za produkt.

Apple Earpods leżą na szaryb blacie biurka międzt innymi sprzętami komputerowymi
Materiał partnera

Sprzęt elektroniczny ma to do siebie, że na rynku oferowane są zarówno produkty oryginalne, jak i te do złudzenia je przypominające. Nie inaczej jest w przypadku słuchawek od Apple. Co oczywiste oryginalne Earpods wyróżniają się wyższą ceną zakupu, choć warto zaznaczyć, że nie jest to reguła. Zdarza się bowiem, że nieuczciwi sprzedawcy, handlują również podrobionym towarem, jednocześnie zachowując (lub tylko nieznacznie obniżając) cenę za produkt.

Moda na podróbki nigdy nie minie?

Sprzęt z logo producenta nie zawsze jest gwarancją oryginalności. Na przestrzeni lat można się było do tego przyzwyczaić. Żeby uniknąć ryzyka związane z kupnem nieoryginalnego sprzętu, warto korzystać z usług sprawdzonych dostawców. Kupując produkt ze sklepów o niezachwianej renomie można mieć pewność, że nabyty sprzęt jest tym, którego można oczekiwać. W przypadku decyzji o zakupie z innego źródła, tej pewności nie ma.

Co oczywiste, jest tak nie tylko z kupnem sprzętu, jak i później z jego serwisem. Gdy sprzęt ulegnie uszkodzeniu można zdecydować się na skorzystanie z usług nieznanych przedsiębiorstw, o których nic nie wiadomo albo od razu udać się po pomoc do profesjonalistów. Renomowany serwis, który szybko zdefiniuje i rozwiąże problem jest przecież znacznie lepszym rozwiązaniem, niż korzystanie z wątpliwej jakości usług. Dokładnie tak, jak w przypadku podróbek.

Różnice w podróbkach

Wracając jednak do tematu słuchawek od Apple. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wizualne odróżnienie oryginalnego produktu od podrobionego nie musi być najłatwiejszym zadaniem. Z pozoru tak samo wyglądający sprzęt jest jednak zupełnie inny w użytkowaniu. Różnice przede wszystkim dostrzegalne są niemal od razu przy pierwszym odtworzeniu dźwięku. Jakość pomiędzy tymi dwoma produktami jest nad wyraz zauważalna. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim moc basu, która w nieoryginalnym sprzęcie jest stworzona bez żadnego wzmocnienia.

Ponadto zauważalną, ale dopiero po pewnym czasie, różnicą jest również trwałość produktu. Choć słuchawki nie są typem sprzętu, który łatwo jest uszkodzić mechanicznie, w przypadku nieoryginalnych akcesoriów może być zupełnie inaczej. Pierwszą niepokojącą oznaką może być zauważalnie nieodporny na ścieranie druk odróżniający stronę dźwięku (lewą od prawej). Oprócz tego przy upadku z większej wysokości w najgorszych scenariusz zdarza się, że część obudowy odpada, co powoduje odsłonięcie wnętrza sprzętu. Nie jest to jednak częste, przez co nawet przy kilku upadkach, nic z produktem nieoryginalnym się nie zadzieje.

Największa różnica - jakość dźwięku

Gdyby doszło do sytuacji bezpośredniego porównania sprzętu, jednego po drugim, bezproblemowo będzie można odróżnić sprzęt oryginalny od podróbki. Nie trzeba mieć wyczulonego słuchu. Różnica jest tak prosta w zaobserwowaniu, że każdy bez najmniejszego problemu wskaże produkt spod szyldu Apple. Tym samym, zdecydowanie warto kupować tylko oryginalne akcesoria od sprawdzonych dostawców. Tylko w ten sposób można być pewnym jakości i niezawodności.

Tekst Partnera - applehome.pl - Serwis Apple Warszawa

Artykuł sponsorowany

Komentarze

 • pluto

  21.12.2021 17:31

  Uwaga na portal fotosik.pl to OSZUŚCI - brak jakichkolwiek odpowiedzi na reklamację konta zasilane wielokrotnie - płatności nie zaksięgowane, zdjęcia zablokowane - brak jakichkolwiek reakcji serwisu.

 • ccwrc

  22.12.2021 21:42

  Czy ktokolwiek czyta zgłoszenia reklamacyjne? Formularz kontaktowy - milczy od miesięcy. Kontakt via mail - brak odpowiedzi, brak potwierdzenia odbioru, brak czegokolwiek. Saldo uzupełnione z potwierdzeniem a na fotosiku doładowania brak - nie zostało zaksięgowane. Może czas otworzyć skrzynkę kontaktową i zająć się czytaniem maili?

 • draccus666

  28.12.2021 22:54

  ten sam problem wpłaciłem pieniążki jakiś miesiąc temu na doładowanie salda i abonamentu. Brak reakcji na maile. Telefon do siedziby nie ma takiego numeru. Oszustwo

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się