Popularni raperzy polscy - nowe pokolenie


Rap to jeden z najpopularniejszych gatunków muzycznych w Polsce. Natomiast polska scena hip-hopowa pełna jest wielu utalentowanych muzyków. Którzy raperzy nowego pokolenia cieszą się największą popularnością wśród fanów?

Smolasty

Smolasty, a właściwie Norbert Smoliński, to artysta tworzący muzykę z pogranicza popu, rapu i R&B. Jego debiutancki album "Fake Love" miał premierę w 2018 roku, a promujący go singiel tytułowy dwukrotnie pokrył się platyną. W marcu 2018 roku Smolasty został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za fonograficzny debiut roku.

ReTo

ReTo, a właściwie Igor Bugajczyk, to jeden z przedstawicieli najmłodszego pokolenia polskich raperów. Bilety na jego koncerty rozchodzą się „jak świeże bułeczki”, a płyty sprzedają w zadziwiająco dużych nakładach. Najnowszy indywidualny album rapera "BOA", którego premiera miała miejsce w 2018 roku, zajął 1. miejsce Polskiej listy przebojów OLiS.

Szpaku

Szpaku, a właściwie Mateusz Jakub Szpakowski, to kolejny młody artysta sceny hip-hopowej, który cieszy się ogromną popularnością wśród fanów rapu. Jego pierwszy oficjalny album noszący tytuł "Atypowy" już w pierwszym tygodniu sprzedaży sprzedał się w liczbie 16 tysięcy egzemplarzy i zdobył status złotej płyty. Po trzech latach płyta ta uzyskała status potrójnie platynowej. Podobnie stało się z kolejnym albumem artysty "Dzieci duchy", który w bardzo szybkim czasie otrzymał status platynowej płyty.

Bedoes

Bedoes, a właściwie Borys Piotr Przybylski, to polski raper i autor tekstów oraz założyciel zespołu 2115 Gang. Należy on do wytwórni SBM Label i dotychczas sprzedał w kraju ponad 270 tysięcy płyt. Muzyk ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jego nagrana wspólnie z Kubim Producentem płyta „Kwiat polskiej młodzieży” uzyskała status potrójnie platynowej, a nagrany z Lankiem album „Opowieści z Doliny Smoków” czterokrotnie platynowej płyty.

Komentarze

 • pluto

  14.12.2021 16:42

  Uwaga na portal to OSZUŚCI - brak jakichkolwiek odpowiedzi na reklamację konta zasilane wielokrotnie - płatności nie zaksięgowane, zdjęcia zablokowane - brak jakichkolwiek reakcji.

 • pluto

  16.12.2021 14:32

  Uwaga na portal fotosik.pl to OSZUŚCI - brak jakichkolwiek odpowiedzi na reklamację konta zasilane wielokrotnie - płatności nie zaksięgowane, zdjęcia zablokowane - brak jakichkolwiek reakcji.

 • ufelenciusz

  17.12.2021 03:52

  Potwierdzam! Czekam na zaksięgowane środków ponad tydzień, brak kontaktu z nimi, totalne olewanie klienta!!!

 • ccwrc

  22.12.2021 21:43

  Czy ktokolwiek czyta zgłoszenia reklamacyjne? Formularz kontaktowy - milczy od miesięcy. Kontakt via mail - brak odpowiedzi, brak potwierdzenia odbioru, brak czegokolwiek. Saldo uzupełnione z potwierdzeniem a na fotosiku doładowania brak - nie zostało zaksięgowane. Może czas otworzyć skrzynkę kontaktową i zająć się czytaniem maili?

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się