Jak segregować śmieci w firmie?


W miejscach pracy coraz częściej podejmuje się różnorodne działania na rzecz ekologii. Zwraca się uwagę na recykling, zmniejszenie ilości odpadów i ponowne wykorzystywanie rozmaitych materiałów. Bardzo ważnym jest też, aby w biurze czy warsztacie wprowadzić nakaz segregacji śmieci.

Dlaczego segregowanie odpadów jest ważne?

Segregacja śmieci to mały, ale ważny krok w kierunku poprawy stanu całej planety. Rozdzielając odpady już w domu czy w pracy (a nie dopiero na śmietnisku) ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają środowisko. Dla przedsiębiorców segregowanie śmieci wiąże się również z oszczędnością. Od połowy 2020 roku miejsca pracy zostały wyłączone z systemu gospodarki miasta i od tamtej pory muszą mieć podpisane indywidualne umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów z przedsiębiorstwami odpadowymi. Odbiór odpadów zmieszanych jest zaś droższy niż odbiór śmieci posegregowanych.

Segregacja odpadów w miejscu pracy

Segregacja śmieci w firmie jest łatwiejsza niż może się wydawać. Wystarczy postawić w biurze, na hali produkcyjnej czy w sklepie specjalne kosze do segregowania a zminimalizować ilość tych na odpady mieszane. Początkowo można zawiesić w widocznym miejscu rozpiskę o przeznaczeniu konkretnych pojemników, tak aby ułatwić pracownikom segregację.

 • niebieski pojemnik na papier – stare dokumenty, pudła kartonowe notatki, gazety, ścinki, ulotki, katalogi itd.
 • zielony pojemnik szkło – butelki białe i kolorowe, słoiki, naczynia szklane;
 • żółty pojemnik na tworzywa sztuczne, metale oraz opakowania wielomateriałowe – plastikowe worki, foliowe opakowania, styropian, folia aluminiowa, puszki, kartony po sokach i mleku, ścinki materiałów;
 • czarny pojemnik odpady zmieszane – zużyte artykuły higieniczne, odpady ceramiczne, produkty wykonane z gumy, odpady pochodzenia zwierzęcego, elementy brudne z tłuszczu;
 • brązowy pojemnik na bioodpady – resztki warzyw i owoców, skorupki od jajek, kwiaty i liście.

Komentarze

 • ccwrc

  02.12.2021 15:33

  Czy ktokolwiek czyta zgłoszenia reklamacyjne? Formularz kontaktowy - milczy od miesięcy. Kontakt via mail - brak odpowiedzi, brak potwierdzenia odbioru, brak czegokolwiek. Saldo uzupełnione z potwierdzeniem a na fotosiku doładowania brak - nie zostało zaksięgowane. Może czas otworzyć skrzynkę kontaktową i zająć się czytaniem maili?

 • pluto

  09.12.2021 19:58

  Uwaga na portal to OSZUŚCI - brak jakichkolwiek odpowiedzi na reklamację konta zasilane wielokrotnie - płatności nie zaksięgowane, zdjęcia zablokowane - brak jakichkolwiek reakcji.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się