Ile jest wersji konsoli Xbox Series? Czym się różnią? Którą wybrać?

Konsole Xbox Series to dziewiąta generacja konsol do gier wideo produkcji Microsoft. Ich premiera została zapowiedziana w 2019 roku, a produkt nosił wtedy nazwę kodową Project Scarlett. Konsole Xbox Series występują w dwóch wersjach: X oraz S. O planach wypuszczenia równolegle dwóch wersji urządzeń Microsoft poinformował we wrześniu 2020 roku. W tym artykule skupimy się na wskazaniu najważniejszych różnić pomiędzy konsolami.

Biała konsola na białym tle
Materiał partnera

Czym różnią się konsole Xbox Series?

Pojemność dysku

Obie konsole wyposażone są w odporny na uszkodzenia, szybki, cichy i wydajny dysk SSD. Różnicą jest jednak jego pojemność.

 • W Xbox Series X znajdziemy dysk o pojemności 1 TB (1000 GB).
 • Wersja S może pochwalić się dyskiem o pojemności 512 GB.

Obie wersje mają jednak możliwość rozszerzenia pamięci przez dedykowaną kartę pamięci masowej (podłączaną z tyłu urządzenia) o pojemności 1 TB.

Wydajność procesora

Kolejna z różnic to wydajność procesora. Ten, który znajdziemy w wersji X, jest znacznie wydajniejszy niż odpowiednik stosowany w Xbox Series S (12 teraflopów kontra 4).

Rozdzielczość

Dla właścicieli ekranów wysokiej rozdzielczości ogromne znaczenie ma również możliwość wyświetlania przez Xbox Series X obrazu w rozdzielczości 4K podczas gdy Xbox Series S oferuje rozdzielczość 1440p. Obie wersje pozwalają jednak na nagrywanie klipów z gier i strumieniowe przesyłanie obrazu w rozdzielczości 4K!

Blu-Ray

Młodsza konsola w wersji S nie jest również wyposażona w napęd optyczny do odtwarzania płyt Blu-Ray. Oznacza to tyle, że jej właściciele będą musieli zadowolić się cyfrową dystrybucją gier i innych plików. Co prawda cały świat dąży w tym kierunku od dawna, jednak trzeba uczciwie zaznaczyć, że dla kolekcjonerów fizycznych wydań może być to niedogodność.

Pozostałe różnice

Konsole różnią się również wizualnie. Pod względem gabarytów i wagi wersja X jest ponad dwa razy cięższa (4,4 kg kontra 1,9 kg). Xbox X występuje w wersji czarnej, natomiast S – białej.

Konsole łączą jednak możliwości dźwiękowe (znajdziemy tam między innymi system Atmos!) oraz liczba dostępnych złączy (1 złącze HDMI 2.1 oraz aż 3 porty USB 3.1 I generacji).

Xbox Series X/S z kompatybilnością wsteczną!

Xbox Series X/S z kompatybilnością wsteczną! Pozwalają one bowiem grać w gry z dowolnej poprzedniej generacji Xbox. Nawet w te stworzone dla pierwszej konsoli Xbox w 2001 roku! Konsole Xbox Series X/S są również sprzedawane w zestawach z różnymi grami oraz z dodatkowymi kontrolerami.

Swoją konsolę Xbox Series znajdziesz w MediaMarkt.pl!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

 • ccwrc

  24.11.2021 20:55

  Czy ktokolwiek czyta zgłoszenia reklamacyjne? Formularz kontaktowy - milczy od miesięcy. Kontakt via mail - brak odpowiedzi, brak potwierdzenia odbioru, brak czegokolwiek. Saldo uzupełnione z potwierdzeniem a na fotosiku doładowania brak - nie zostało zaksięgowane. Może czas otworzyć skrzynkę kontaktową i zająć się czytaniem maili?

 • pluto

  09.12.2021 19:59

  Uwaga na portal to OSZUŚCI - brak jakichkolwiek odpowiedzi na reklamację konta zasilane wielokrotnie - płatności nie zaksięgowane, zdjęcia zablokowane - brak jakichkolwiek reakcji.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się