Rozliczenie PIT 11 i 37

Rozliczanie PIT 37 to coroczny obowiązek każdego polskiego płatnika. Do sporządzenia zeznań niezbędne są jednak szczegółowe informacje na temat dochodów pracownika w danym miejscu pracy, a także wysokości zaliczek podatkowych, które zostały uiszczone w ciągu roku podatkowego. Wszystkie te dane uzyskiwane są z formularza PIT 11. Obowiązek jego złożenia mają płatnicy, czyli zakłady pracy. Dowiedz się, jak złożyć zeznanie podatkowe 11 i jak w najprostszy sposób rozliczyć PIT 37.

Przerażająca kobieta patrząca z góry w długie sukni stoi w ruinach
pexels.com

1.Rozliczenie PIT 37 - kto musi go dokonać

2. Rozliczenie PIT 11

3. Rozlicz pit online - darmowy program pit

Rozliczenie PIT 37 - kto musi go dokonać

Złożenie PIT 37 to coroczny obowiązek podatników. Jednocześnie to najczęściej składany do Urzędów Skarbowych formularz. Dotyczy bowiem szerokiego grona osób. Obowiązek złożenie zeznania PIT mają podatnicy uzyskujący dochody z tytułu umowy o pracę, umów cywilnoprawnych, czyli umowy o dzieło lub zlecenie, a także stypendiów czy świadczeń rentowych, przedemerytalnych czy emerytalnych. Oprócz tego obowiązek złożenia PIT 37 spoczywa także na osoby uzyskujących dochód z tytułu praw akcyjnych, przynależności do spółdzielni rolniczych i innych.

Termin złożenia PIT za dany rok podatkowy mija najczęściej z końcem kwietnia roku następnego. Brak złożenia zeznania podatkowego wiąże się z konsekwencjami. PIT 37 podatnicy rozliczają na podstawie druku PIT-11, które otrzymują od każdego płatnika, u którego uzyskali dochód.

Szczegóły na temat rozliczeń PIT 37 znaleźć można na https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-37.

Rozliczenie PIT 11

Obowiązek rozliczania PIT-11, w przeciwieństwie do formularza 37, spoczywa na płatnikach, czyli pracodawcach. Dostarczenie do Urzędu Skarbowego daje informacje o dochodach pracownika w danym miejscu pracy, a także zaliczkach pobranych na poczet podatku. Na podstawie formularza są rozliczane przez podatników PIT-y 37 oraz 36.

Płatnik musi dostarczy formularz PIT-11 do 31.01.2022 (dotyczy rozliczenia za rok 2021). Zeznanie trafia zarówno do pracowników, jak i Urzędu Skarbowego.

Rozlicz pit online - darmowy program pit

Darmowy program do Pit daje możliwość wypełniania PIT bez stresu i dodatkowych kosztów. Jego użycie jest bardzo proste - wystarczy pobrać program i rozpocząć wypełniania deklaracji PIT.

Program e pity rozlicza największą liczbę deklaracji. Wypełnij PIT na bazie formularzy programu, w domowym zaciszu, a następnie wyślij je drogą elektroniczną do Urzędu Skarbowego. Program jest połączony z funkcją Twój Pit.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze

  • ccwrc

    24.11.2021 20:55

    Czy ktokolwiek czyta zgłoszenia reklamacyjne? Formularz kontaktowy - milczy od miesięcy. Kontakt via mail - brak odpowiedzi, brak potwierdzenia odbioru, brak czegokolwiek. Saldo uzupełnione z potwierdzeniem a na fotosiku doładowania brak - nie zostało zaksięgowane. Może czas otworzyć skrzynkę kontaktową i zająć się czytaniem maili?

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się