Jak zrobić przemyślane zakupy w internecie?

Z roku na rok zakupy online cieszą się coraz większą popularnością. Zrobić je można bowiem bardzo szybko, bez konieczności wychodzenia z domu. To rozwiązanie bardzo wygodne, ale trzeba to robić z głową. Jak zatem powinny wyglądać przemyślane zakupy w internecie?

Widziane od tyłu kobieta o ciemnych włosach z naręczem papierowych toreb zakupowych
Materiał partnera

Z roku na rok zakupy online cieszą się coraz większą popularnością. Zrobić je można bowiem bardzo szybko, bez konieczności wychodzenia z domu. To rozwiązanie bardzo wygodne, ale trzeba to robić z głową. Jak zatem powinny wyglądać przemyślane zakupy  w internecie?

Okresem najbardziej gorącym dla sklepów internetowych są oczywiście święta, a przede wszystkim Boże Narodzenie. Wtedy kupuje się dużo rzeczy, ale z drugiej strony zakupy są często mało przemyślanie. Ludzie nie mają bowiem zbyt dużo czasu. Z każdej strony kuszą różnorodne promocje, które wydają się być na pierwszy rzut oka bardzo korzystne, ciekawe. W praktyce jednak mogą być obwarowane wieloma ograniczeniami, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Trzeba dopiero wczytać się w regulamin, aby zauważyć pewne haczyki.

Przed zakupem danego produktu zawsze warto sprawdzić popularne rankingi dostępne w sieci. Pozwolą one na podjęcie najlepszej decyzji. Dobrym przykładem jest portal https://rankingiproduktow.pl.  Z pomocą przychodzą także liczne porównywarki cen. Umożliwiają one szybkie zestawienie ze sobą ofert poszczególnych sklepów internetowych. Przy okazji sprawdzić też można ceny za dostawę towaru. Wiele stron oferuje usługi różnych przewoźników. Niejednokrotnie lepiej jest poczekać kilka dni dłużej na zamówienie i zapłacić za jego transport kilka złotych mniej.

Klienci uwielbiają różnorodne obniżki cen czy promocje dotyczące darmowej dostawy. Należy jednak sprawdzić jak dany rabat jest naliczany i jakie są warunki danej promocji. Warto interesujące produkty obserwować przez jakiś czas, aby upewnić się jaka faktycznie jest ich normalna cena. Niekiedy niestety w dniu akcji promocyjnych z oferty sklepów internetowych wycofywane są produkty najbardziej atrakcyjne i najtańsze. Klient czuje więc, że korzysta z okazji, ale z drugiej strony kupuje droższy produkt. Tym samym wcale tak mocno nie korzysta mimo darmowej dostawy.

W sieci trzeba zresztą bardzo uważać na różnego rodzaju promocje. Nie zawsze są one tak ciekawe, jak się z pozoru wydają. Czasami rabat naliczany jest tylko na pewne modele czy wybrane rozmiary. Niekiedy okazuje się, że cena promocyjna to w zasadzie cena tradycyjna. Dlatego dobrą praktyką jest odwiedzanie strony danego sklepu kilka razy przed podjęciem decyzji o zakupie. Ponadto należy zawsze zapoznać się z warunkami, regulaminem sklepu. Dobrze, gdy można zwrócić za darmo wadliwy towar i szybko odzyskać pieniądze. Podobnie powinno być w przypadku, gdy produkt do adresata nie dotrze. Regulamin warto dokładnie przeczytać, aby nie natknąć się na niemiłą niespodziankę.

Niekiedy opłaca się być lojalnym wobec jakiegoś sklepu. Często regularni użytkownicy mogą liczyć na ciekawe rabaty czy programy lojalnościowe. Podczas zakupów zbierają punkty, które potem wymienić mogą na towar. Czasami opłaca się zapisać do newslettera danego e-sklepu, aby uzyskać zniżkę na pierwsze zakupy. Tę praktykę wykorzystuje wielu sprzedawców, bo przynosi ona korzyści obu stronom. Dodatkowo z takiego mailingu na mocy obecnych przepisów można się zawsze bardzo szybko i bezproblemowo wypisać.

 Artykuł stworzony przy współpracy z portalem www.rankingiproduktow.pl

Komentarze

 • Zegaromaniak

  21.09.2021 12:55

  Tak, przyjdą zaraz przedświąteczne wyprzedaże i każdy z nas oszaleje . :) Wtedy wszystko jest nam potrzebne :D

 • pluto

  09.12.2021 20:00

  Uwaga na portal to OSZUŚCI - brak jakichkolwiek odpowiedzi na reklamację konta zasilane wielokrotnie - płatności nie zaksięgowane, zdjęcia zablokowane - brak jakichkolwiek reakcji.

 • pluto

  15.01.2022 17:39

  Uwaga na portal fotosik.pl to OSZUŚCI - brak jakichkolwiek odpowiedzi na reklamację konta zasilane wielokrotnie - płatności nie zaksięgowane, zdjęcia zablokowane - brak jakichkolwiek reakcji serwisu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się