Jak zapakować do wysyłki wydruki zdjęć, fotoksiążki i plakaty?

Zdjęcia, plakaty i fotoksiążki to produkty, których zapakowanie do wysyłki może nastręczać trudności. Niewłaściwie zapakowane mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu. Najbezpieczniej zapakować je w specjalne opakowania do wysyłki książek (owijki) lub tuby do wysyłki.

ciasno ułożone tekturowe tuby do wysyłki
stock.adobe.com

Plakaty i zdjęcia nieodpowiednio zapakowane do wysyłki na pewno nie dotrą do odbiorcy w należytym stanie. Uszkodzeniu mogą ulec także książki i fotoksiążki. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku plakatów, zdjęć czy grafik są tuby wysyłkowe. Do pakowania fotoksiążek świetnie nadają się z kolei tzw. owijki, czyli specjalne kartony do wysyłki książek.

Tuby do wysyłki

Specjalne tuby do plakatów to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić koszty wysyłki. Służą do wysyłki nie tylko dużych formatów papierowych, ale także delikatnych przedmiotów o podłużnym kształcie lub niestandardowym formacie. Są wykonane z wysokiej jakości tektury, dzięki czemu świetnie chronią zawartość podczas transportu. Po obu stronach mają zabezpieczenie w postaci zakładek – można je wielokrotnie zamykać i otwierać. Końce tuby do wysyłki można zakleić taśmą klejącą w celu zapewnienia dodatkowej ochrony. Dzięki temu, że tego typu opakowania są lekkie, koszty przesyłki są mniejsze.

  • Tuby wysyłkowe – okrągłe i kwadratowe

Tuby wysyłkowe mogą być okrągłe lub kwadratowe – te drugie mają zastosowanie do wysyłki dokumentów. Tuby wykorzystuje się także do magazynowania, między innymi dlatego, że skutecznie chronią zawartość przed wilgocią i czynnikami zewnętrznymi, a także są recyklingowane.
Tuby do wysyłki kwadratowe, czyli Quattropacki są bardzo pakowne i ustawne, przez co mogą mieć zastosowanie do wielu produktów. Mają kwadratową podstawę, więc wkładanie i wyjmowanie zawartości nie stanowi problemu. Poza tym posiadają zakładkę umożliwiającą wielokrotne zamykanie i otwieranie. Tubę bardzo łatwo się montuje – wystarczy nacisnąć na boki i gotowe. Tuby kwadratowe są wielokrotnego użytku, dzięki czemu można nie tylko oszczędzić pieniądze, ale także zmniejszyć ilość odpadów i zadbać o środowisko.
Kwadratowe tuby nie wymagają ręcznej obsługi w urzędach pocztowych i firmach kurierskich. Są wykonane z mocnej 3-warstowej tektury falistej i nadają się do recyklingu.
Tuby wysyłkowe w wielu rozmiarach można kupić w sklepie: https://www.rajapack.pl/koperty-tuby/tuby-tuleje-tekturowe_C1216.html.

Kartony do wysyłki książek i fotoksiążek

A w czym wysyłać fotoksiążki i książki? Najlepszymi opakowaniami do wysyłki książek są tzw. owijki, czyli specjalne kartony posiadające regulowaną wysokość, dzięki czemu można je dopasować do wysokości przesyłki uzależnionej od wielkości i ilości wysyłanych książek. Wewnętrzne klapki przylegają do książek, zabezpieczając je przed przemieszczaniem i stanowiąc dodatkową wyściółkę. Łatwo się je zamyka dzięki samoprzylepnemu paskowi.
Można w nich wysyłać książki, katalogi, foldery, albumy, kalendarze a także płyty, a więc przedmioty płaskie, również płaskie i duże.
Specjalne opakowania do wysyłki książek można kupić tu: https://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony-pocztowe-opakowania-wysylkowe/opakowania-na-ksiazki_C114030.html.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

  • neopak

    25.12.2021 18:20

    Swietny artykuł! Ja polecam kartony i pudełka z neopak.pl

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się