Czy smartfon może zastąpić profesjonalny aparat? Przekonaj się sam


Pytanie postawione w tytule jest oczywiście nieco przewrotne. Obecny rozwój technologii sprawił, że nie tylko smartfony i komputery stały się zaawansowanymi urządzeniami o wielu możliwościach. Porównując profesjonalne aparaty cyfrowe sprzed dekady z obecnymi, również zaobserwujemy duże zmiany. Żaden smartfon nie jest w stanie dorównać profesjonalnemu sprzętowi fotograficznemu, jednak zdjęcia, jakie da się uzyskać dzięki odpowiednio dobranym parametrom aparatów wbudowanych w telefony, naprawdę zaskakują wysoką jakością.

Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając smartfon z aparatem?

Jeśli zależy ci na smartfonie, który zagwarantuje zdjęcia bardzo dobrej jakości, z odpowiednim odzwierciedleniem kolorów i kontrastem, możesz oczywiście kupić telefon klasy Premium za kilka tysięcy złotych. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy budżet nie pozwala wyjść poza, powiedzmy, 1500 zł? Okazuje się, że jest to kwota wystarczająca, żeby kupić Xiaomi Redmi Note 10 Pro, który oferuje świetne parametry dostępnych obiektywów.

Zanim jednak poznasz zalety Redmi Note 10 Pro, dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze smartfona, jeżeli zależy ci na dobrych zdjęciach. Wśród najważniejszych cech wymienić trzeba:

 • odpowiedni stosunek Mpx do światła,
 • stabilizację obrazu,
 • szybki autofocus,
 • odpowiednią jasność obiektywu,
 • obecność diody doświetlającej.

Wielu producentów smartfonów reklamuje swoje urządzenia argumentując wysoką jakość zdjęć dużą ilością Mpix. Tymczasem ważniejsza niż ilość Mpix jest wielkość matrycy światłoczułej. Problem ten dostrzegł Xiaomi, znany z niezłych aparatów oferowanych w smartfonach za niewysoką cenę i zaproponował ciekawe rozwiązanie, które pozwoliło na zwiększenie ilości Mpix bez utraty jakości fotografii.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro – 108 MPix obiektywu głównego

Smartfon Redmi Note 10 Pro wyposażony został zarówno w 16 Mpix aparat do selfie ze światłem 2.45, umieszczony pośrodku ekranu przy jego górnej krawędzi, jak i 4 obiektywy ulokowane w obszarze jednej wyspy usytuowanej na tylnym panelu:

 • szerokokątny obiektyw podstawowy 108 Mpix ze światłem 1.9,
 • obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix ze światłem 2.2 i 118 stopniowym polem widzenia,
 • obiektyw telemacro 5 Mpix ze światłem 2.4, pozwalający na ustawianie punktu ostrości 2 razy bliżej niż standardowe aparaty makro,
 • rejestrator głębi 2 Mpix ze światłem 2.4.

Całość uzupełnia oczywiście dioda doświetlająca znajdująca się obok wysepki z aparatami na „pleckach” smartfona.

Ilość Mpix aparatu głównego z pewnością zaskakuje. Wymaga też odpowiedniego komentarza. W obiektywie głównym Redmi Note 10 Pro, Xiaomi zastosowało połączenie trzech technologii:

 • natywne ISO,
 • binowanie 9 w 1,
 • Tryb Nocny 2.0.

Nowe podejście do aparatu fotograficznego w telefonie dało spektakularny efekt.

Matryca z podwójnym natywnym ISO oraz większą rozpiętością tonalną, wyrazistymi detalami i profesjonalną redukcją szumów współpracuje z technologią binowania 9 w 1. Oznacza to, że poszczególne grupy tworzone z 9 pixeli łączą się w jeden większy pixel o wielkości 2,1μm. W ten sposób wrażliwość matrycy na światło zostaje zwiększona o 900% (!).

Dodatkowo obiektyw wyposażony jest w Tryb Nocny 2.0 z funkcją multi-frame RAW, skutecznie redukując szum i umożliwiając wykonywanie ostrych zdjęć nawet w słabym oświetleniu.

Specyfikacja Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Choć niewątpliwie największą zaletą Redmi Note 10 Pro jest jego fenomenalny aparat, zwłaszcza w odniesieniu do niewysokiej ceny smartfona, nie oznacza to, że pozostałe parametry telefonu są słabe. Przeciwnie, urządzenie wyposażone zostało m. in. w:

 • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdrgon 732G,
 • układ Adreno 618 odpowiedzialny za generowanie grafiki,
 • nakładkę MIUI 12, która gwarantuje znacznie większą personalizację smartfona niż w przypadku czystego Androida,
 • doskonale działający czytnik linii papilarnych,
 • pojemną baterię 5020 mAh.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro dostępny jest w wersji z 6 GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze

 • Panipoznapana

  24.07.2021 12:51

  Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj:
  http://panieonline.pl/profil_monika69

 • pluto

  15.01.2022 17:40

  Uwaga na portal fotosik.pl to OSZUŚCI - brak jakichkolwiek odpowiedzi na reklamację konta zasilane wielokrotnie - płatności nie zaksięgowane, zdjęcia zablokowane - brak jakichkolwiek reakcji serwisu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się