Kalkulator OC - dlaczego warto z niego korzystać?

Polisa OC to ubezpieczenie, które na terenie naszego kraju jest obowiązkowe. Spora część kierowców stale narzeka na wysokość składek, które z roku na rok stają się coraz większe. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób znaleźć najtańsze ubezpieczenie, które niezbyt mocno nadszarpnie nasz domowy budżet. Świetnym rozwiązaniem okazuje się kalkulator polis OC, który zaprezentuje nam najkorzystniejsze oferty. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które przez wielu jest zwane po prostu polisą OC, to nic innego jak typ ubezpieczenia majątkowego, którego zadaniem jest zapewnienie właścicielowi odpowiedniej ochrony w przypadku spowodowania przez niego szkody, takiej jak kolizja lub też wypadek. W takich wypadkach rekompensatę otrzyma poszkodowana strona.

Od czego zależna jest wysokość składki? Wpływa na nią wiele aspektów, takich jak wiek kierowcy, bezszkodowa jazda, miejsce rejestracji pojazdu, czy też jego parametry. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że zakres ochrony, który wynika z umowy ubezpieczeniowej, jest zawsze identyczny, gdyż gwarantowana kwota polisy jest odgórnie ustalony przez obecnie obowiązujące przepisy. Dlatego wielu kierowców korzysta z wyszukiwarki OC.

Kalkulator OC - co warto wiedzieć na jego temat?

Kalkulator OC to nic innego jak niezwykle proste w obsłudze narzędzie, które służy nam do oszacowania wysokości składki na podstawie danych, jakie zostały podane. Kiedy udamy się na stronę taką jak Porówneo, naszym oczom ukaże się stosowny formularz, w którym będziemy musieli zawrzeć dane odnośnie do właściciela samochodu, jak i samego pojazdu.

Bardzo istotnym aspektem, jaki jest brany pod uwagę w czasie obliczania kosztu polisy, jest nasza historia ubezpieczeniowa. To od niej zależne są nasze zniżki, które wpływają na ostateczną cenę ubezpieczenia. Jakimi zaletami charakteryzuje się kalkulator OC?

Kalkulator OC, czyli komfort oraz oszczędność

Jedyne co potrzebujemy, aby skorzystać z kalkulatora OC to komputer lub też telefon z dostępem do internetu. Niezwykle ważne jest to, że bazy wyszukiwarek są stale aktualizowane, dlatego możemy być pewni, że mamy dostęp do najbardziej aktualnych ofert. Mowa także o propozycjach, które pochodzą od mniej znanych towarzystw, czy też tych, które nie posiadają swojego przedstawicielstwa w konkretnym mieście.

To bardzo ważne, gdyż naprawdę często to te oferty są jednymi z bardziej atrakcyjnych na tle pozostałych. Bardzo wygodne jest to, że z kalkulatora OC możemy skorzystać w dowolnym miejscu i czasie. Warto także wspomnieć o tym, że zakup ubezpieczenia OC stosunkowo nierzadko honorowany jest dodatkowymi rabatami, czy też usługami. Tym samym niekiedy możemy liczyć na mniejszą cenę, czy też tanie OC plus darmowe holowanie w cenie podstawowej polisy.

Przydatne doradztwo

Osoby, które wykorzystują kalkulatory OC, mogą korzystać z najnowszych informacji odnośnie do polis. Na stronach tego typu możemy znaleźć setki informacji, które pozwalają nam podjąć ostateczną decyzję w sprawie zakupu ubezpieczenia. Na tym jednak nie koniec, część kalkulatorów OC oferują nam rozmowę z konsultantem, który odpowie na nurtujące nas pytania. Zakup nowego samochodu to szereg skomplikowanych formalności i decyzji do podjęcia. Przeczytaj poradnik o tym, jak przerejestrować samochód.

Artykuł sponsorowany