Efekty diety: przed i po. Jak zmotywować się do odchudzania?

Być może jesteś jedną z osób, które chciałaby coś w sobie zmienić, zrzucić kilka kilogramów czy wymodelować sylwetkę, lecz brakuje im odpowiedniej motywacji i bodźca do działania. Kolejne dni mijają, a Ty nadal pozostajesz w tym samym punkcie. Dziś pomagamy znaleźć odpowiedź na pytanie: “Co może być skuteczną motywacją do odchudzania?”.

Gdy brakuje Ci motywacji…

Wiele osób liczy na spektakularne efekty diety już w pierwszym tygodniu odchudzania. Nierealistyczne nadzieje oraz przedłużające się oczekiwanie skutkuje szybkim zniechęceniem i zaniechaniem chwilowych starań. Tymczasem wstępne efekty można dostrzec dopiero po kilku pierwszych tygodniach stosowania diety.

Tendencja spadkowa wagi zależy także od wielu różnych czynników, takich jak chociażby dopasowanie jadłospisu pod kątem ilości kalorii i proporcji makroskładników. Idealnym rozwiązaniem, które pomaga zadbać o owo dopasowanie, jest żywienie w ramach cateringu dietetycznego.

Profesjonalne firmy cateringowe cieszą się obecnie ogromną popularnością. W ramach owej oferty doświadczony sztab ludzi z dietetykiem na czele dba o zbilansowaną dietę dostosowaną do potrzeb każdego klienta.

Efekt jojo: tego efektu diety każdy chciałby uniknąć

Również i w tej kwestii dieta pudełkowa okaże się niezastąpiona. Efekt jojo przyczynił się do zniechęcenia mnóstwa osób, które po chwilowym sukcesie zaczęły na nowo dostrzegać na wadze przybywające kilogramy. Nic dziwnego, skoro po drastycznych i restrykcyjnych głodówkach wraca się do dawnych nawyków. Przykładem osławionego efektu jojo jest historia znanej aktorki Dominiki Gwit. Kobieta po gwałtownym zrzuceniu kilkudziesięciu kilogramów szybko wróciła do swojej pierwotnej wagi. Jak zatem podejść do odchudzania, by uniknąć tego przykrego efektu diety? Przede wszystkim pamiętaj, że chwilowa dieta to chwilowy efekt. Powrotu do dawnej wagi łatwo unikniesz dzięki usłudze fit cateringu. Opcja ta zamiast chwilowej i agresywnej diety zakłada całkowitą zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Catering dietetyczny opiera się na kilku niżej wymienionych zasadach, dzięki którym nauczysz się jeść zdrowo, mądrze i rozsądnie.

  • Dbaj o różnorodne posiłki - w przypadku skutecznej diety odchudzającej nie ma mowy o monotonii. Menu powinno obejmować urozmaicone posiłki, dzięki czemu do organizmu trafiają wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
  • Spożywaj warzywa i owoce - warzywa i owoce to cenne witaminy i źródło energii. Są bardzo zdrowe, a przy tym zawierają mało kalorii. Ich codzienne spożycie może stanowić alternatywę dla tuczących i szkodliwych przekąsek.
  • Jedz regularnie - posiłki o stałych porach zapobiegają odkładaniu się tkanki tłuszczowej “na ciężkie czasy”.
  • Pamiętaj o błonniku - błonnik to bliski przyjaciel skutecznego odchudzania. Zapewnia uczucie sytości i zmniejsza łaknienie.
  • Pilnuj kaloryczności - spożywanie zbyt dużej ilości kalorii jest najprostszą drogą do braku widocznych efektów diety.
  • Ogranicz spożycie cukru - wiele osób zaobserwowało zdumiewające efekty ograniczenia cukru. Niestety jego spożycie jest jedną z najczęstszych przyczyn nadwagi.

Jak utrzymać efekty diety?

Co zrobić, by utrzymać na dłużej osiągnięte efekty diety? Koniecznie musisz się trzymać wymienionych wcześniej zasad zdrowego i racjonalnego odżywiania. Nieocenioną pomocą okaże się przy tym pomoc cateringu dietetycznego. Już jeden miesiąc na diecie pudełkowej sprawi, że poczujesz się lżej i zgubisz pierwsze kilogramy. Co więcej, zaczniesz odżywiać się zdrowo i regularnie, a to przyczyni się do lepszego samopoczucia i da Ci zastrzyk niesamowitej energii. Urozmaicone i smaczne posiłki oraz zauważalny efekt wybranej diety pudełkowej sprawią, że odchudzanie okaże się łatwe, przyjemne i pozbawione jakichkolwiek defektów. Widoczne rezultaty dotychczasowego żywienia będą stanowić najlepszą z możliwych motywacji do utrzymania osiągniętych efektów i kontynuowania racjonalnego żywienia. Nie czekaj więc dłużej i skorzystaj z praktycznej i wygodnej porównywarki cateringów dietetycznych cateromarket.pl, by znaleźć ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany