3 zabiegi, których efekty zupełnie Cię zaskoczą!

Każdy człowiek ma kompleksy. Wiele z nich związanych jest z naszym wyglądem. Z wieloma trzeba się pogodzić, ale istnieją jednak metody, które pozwolą zmienić nasz wygląd bez inwazyjnych metod. Prawie każda klinika medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie zabiegi, które poprawią nasz wygląd. Której zabiegi warto jednak wybrać? Jakie dadzą najlepsze efekty?

Kwas hialuronowy na usta

Kwas hialuronowy jest jednym ze składników płynu wypełniającego torebki stawowe w naszym ciele. Jest on częścią nabłonka, tkanki łącznej i tkanki skóry. Cząsteczki tego kwasu codziennie są niszczone i wytwarzane od nowa w naszym organizmie. Ten proces z wiekiem jednak zwalnia, co powoduje zmarszczki czy też suchość skóry.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej jest niezwykle popularne, ponieważ:

 • sprawia, że skóra jest wygładzona, a zmarszczki znikają,
 • zastrzyk kwasu na usta pozwala pozbyć się blizn, śladów po trądziku czy innych wad skóry,
 • wspomaga usuwanie toksyn i odpadów bakteryjnych.

Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie kwasu hialuronowego do korekty ust, możemy zdecydować się dwie procedury, które każda klinika medycyny estetycznej prawdopodobnie ma w swojej ofercie:

 • wypełnienie ust - lek podawany jest równomiernie na całej zewnętrznej części jamy ustnej. Dzięki temu zabiegowi usta zyskują na objętości, a ich wygląd pozostaje naturalny.
 • wypełnienie konturu - podczas zabiegu wykonywana jest seria mikro wstrzyknięć wzdłuż konturów ust, co pozwala wypełnić kontur ust. Należy jednak decydować się na ten zabieg, gdy klinika medycyny estetycznej zatrudnia doświadczonych lekarzy. Zabieg musi być bowiem przeprowadzany niezwykle szybko, ponieważ obrzęk tkanek wokół ust zwiększa się z każdą sekundą, a to prowadzić może do asymetrii ust po zabiegu.

Zabieg ten gwarantuje szybkie efekty, ponieważ usta nabierają kształtu prawie natychmiast. Zabieg ten pozwala wyglądać młodziej, a co ważniejsze nie pozostawia efektów na całe życie. Zabieg można powtarzać lub zrezygnować, dzięki czemu ciągle mamy możliwość zmiany decyzji.

Mezoterapia igłowa

Zabieg ten polega na wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb naszej skóry. Zaletą tego zabiegu jest jego uniwersalność, ponieważ można wykorzystać go na wiele sposobów. W ramach zabiegu powstają mikrokrwawienia i mikrourazy, które generują aktywację płytek krwi i czynników wzrostu. Te zaś przyśpieszają rozwój i podział komórek skóry. W ten sposób przyśpieszone zostają zaś procesy regeneracji organizmu oraz usprawnione zostaje mikrokrążenie skóry. W zabiegu mogą zostać także dokonane iniekcje substancji odżywczych w głąb skóry.

Zabieg ten można wykorzystać w celu odmłodzenia skóry oraz aktywowania metabolizmu jej komórek. To jednak nie jedyne korzyści, jakie oferuje ten zabieg, ponieważ można go wykorzystać także w celu:

 • redukcji cellulitu i rozstępów,
 • terapii przebarwień,
 • hamowanie wypadania włosów,
 • terapii odmładzania skóry twarzy.

Efekty mezoterapii są widoczne już po pierwszym zabiegu. Lekarze zalecają jednak wykonanie od 4 do 6 zabiegów co 2-3 tygodnie w celu polepszenia efektów. Zalecane jest także powtórzenie zabiegu od 2 do 3 razy w ciągu roku, by podtrzymać jego efekty. Taka częstotliwość nie powinna być jednak problemem, ponieważ zabiegi te są szybkie i prawie bezbolesne.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg, który polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla. Jego celem jest redukcja niedoskonałości skóry, jej odmłodzenie i modelowanie sylwetki. Zabieg pozwala ten na walkę z:

 • cellulitem,
 • workami pod oczami,
 • tzw. pajączkami,
 • rozstępami,
 • zmarszczkami,
 • bliznami,
 • zwiotczeniem skóry po ciąży lub utracie wagi,
 • opadaniem powiek,
 • nadmiarem tkanki tłuszczowej,
 • łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów.

Co bardzo istotne zabieg ten jest skuteczny i bezpieczny, a do tego całkowicie nieinwazyjny i prawie bezbolesny. To wszystko zaś sprawiło, że jest on uważany za jeden z największych przełomów medycyny estetycznej. Jest to także niedrogi, a jego ceny wahają się od 100 do 300 zł. Efekty tego zabiegu utrzymują się zależnie od celu, w jakim wykonany był zabieg, na przykład redukcja zmarszczek lub cellulitu utrzymuje się około pół roku, a redukcja blizn czy rozstępów jest trwała.

Decydując się na tego rodzaju zabiegi, warto zapoznać się z przeciwwskazaniami, które ich dotyczą. Zabiegi te są bezpieczne, ale mogą pojawić się pewne efekty uboczne w niektórych przypadkach. Warto też wybrać odpowiednie miejsce wykonywania zabiegu - klinika medycyny estetycznej, na którą się zdecydujemy, powinna zatrudniać doświadczonych lekarzy. To minimalizuje możliwe problemy po zabiegu, a jednocześnie zapewnia jego wysoką jakość.

Artykuł sponsorowany