Jak szukać dawnych znajomych za pomocą Internetu?

W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej można znaleźć znajomych sprzed lat. Kolegę z klasy, ze studiów, dalekich krewnych. Bardzo wielką pomocą w tej sprawie jest oczywiście Internet. Jak można się nim posłużyć?

Strony społecznościowe

Bardzo duża ilość osób posługuje się na co dzień Internetem. W tym także my i na pewno większość naszych znajomych. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak też zawodowo. Często dzięki temu zostawiamy ślady w postaci wpisów na forach, zdjęć, czasem blogów albo artykułów na portalach. Pomagają one w identyfikacji i szukaniu kogoś z kim dawno temu straciliśmy kontakt. Dlatego jest to nieocenione narzędzie w poszukiwaniach byłych przyjaciół.

Jeśli nie wiecie od czego zacząć poszukiwania najlepiej spróbować od stron społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Instagram i wiele innych. Wpisać trzeba imię, nazwisko i wszystko to co pamiętacie, a więc miejsce zamieszkania, datę urodzenia, byłą szkołę i inne informacje, które zwykle podaje się przy zakładaniu konta. Pamiętajcie też o stronach społecznościowych dla przedstawicieli konkretnych branż. Oczywiście nie wszyscy z Facebooka i Instagrama korzystają, albo ktoś posługuje się pseudonimem - wtedy można spróbować poprzez brata, siostrę, jakichś wspólnych znajomych i też często się udaje. 

Google i inne wyszukiwarki

W wielu przypadkach może pomóc Google. Zwłaszcza jeśli na przykład ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą to adres i telefon wraz z nazwą firmy nierzadko wyświetlą się od razu. Pomóc może także zdjęcie (na przykład jeśli Marcinów Kowalskich wyświetli się kilka lub kilkanaście łatwiej będzie można wybrać tego właściwego. Gdy wiecie jaki zawód wykonuje osoba poszukiwana (tym bardziej w jakimś konkretnym mieście) to można szukać w spisie lekarzy, spisie prawników, albo mechaników samochodowych. Oprócz Google popularnymi wyszukiwarkami są także Yandex, Bing, Yahoo.

Bezpłatna wyszukiwarka osób

W Internecie istnieje niejedna darmowa wyszukiwarka osób. Są to strony wyspecjalizowane w poszukiwaniu konkretnych ludzi. Popularne w USA są na przykład peekyou.com, pipl.com, webmil.com, ussearch.com. Na terenie Włoch często korzysta się z paginebianche.it, a w Niemczech yasni.de.

Gdzie można znaleźć więcej informacji?

Jeśli interesuje Was któraś bezpłatna wyszukiwarka osób, chcielibyście dowiedzieć się dokładniej jak one działają, co trzeba brać pod uwagę przy ich wykorzystaniu warto skorzystać ze strony https://ru-geld.de/pl/people-search/in-internet.html Przy okazji możecie poznać jakie są jeszcze inne sposoby odnalezienia kolegi, koleżanki sprzed lat. Są sytuacje, w których Internet nie pomoże. Zwłaszcza w poszukiwaniu osób starszych, które siecią WWW się nie posługują. Wtedy zostają jeszcze różnego rodzaju służby poszukiwawcze organizacji międzynarodowych (najsłynniejszą jest czerwony Krzyż) albo firmy prywatne na przykład detektywistyczne.

Jeśli często zdarza Ci się kogoś wspominać - znajdź byłych przyjaciół, sąsiadów, spotkanie po latach może być naprawdę bardzo ciekawe, a nawet jeśli nie uda się spotkać na żywo można porozmawiać na czacie.

Trzeba jednakże pamiętać też o istnieniu RODO czyli ochrona danych osobowych. Może zdarzyć się sytuacja, że ktoś nie życzy sobie żadnych kontaktów ze znajomymi sprzed lat i otrzymanie numeru telefonu albo adresu będzie bardzo trudne, czasami niemożliwe i taką sytuację trzeba też uszanować. I nawet znaleźć zaginionych krewnych nie zawsze się da.

Artykuł sponsorowany