Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku

Kupno mieszkania od dewelopera to poważna i duża inwestycja. Rynek pierwotny ma do zaoferowania wiele ciekawych lokali, jednak przed podpisaniem umowy należy dokładnie sprawdzić sprzedawcę. Strach przed bankructwem deweloperów i utratą zainwestowanych pieniędzy sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z zakupu mieszkania. Warto jednak dowiedzieć się, jak sprawdzić wiarygodność dewelopera.

  1. Korzystaj z usług większych firm
  2. Poszukuj informacji o inwestycji
  3. Sprawdź historię dewelopera

 Korzystaj z usług większych firm

Pewny Lokal to jedyny sposób na zakup mieszkania bez problemów z deweloperem. Decydując się na zakup mieszkania, warto korzystać z usług dużych firm. Małe firmy z krótką historią mogą mieć duże problemy z płynnością finansową. Dlatego warto poszukać dewelopera, który już od wielu lat cieszy się zaufaniem klientów. Długa historia pozwala mieć nadzieję, że cała inwestycja przebiegnie bez zarzutu. W 2011 roku została wprowadzona tak zwana ustawa deweloperska. To właśnie zapisy zawarte w tym dokumencie mają za zadanie zmniejszać ryzyko bankructw wśród deweloperów. Jak działa wspomniana ustawa? Zgodnie z przepisami deweloperzy mają obowiązek prowadzenia rachunków powierniczych. Tym samym przyszli właściciele podpisują umowy deweloperskie, według których w przypadku bankructwa osoby wpłacające pieniądze na mieszkanie otrzymują zwrot dużej sumy. W ten sposób klienci są zabezpieczani, dlatego lepiej korzystać z usług firm, które prowadzą takie rachunki.

Poszukuj informacji o inwestycji

Sprawdzenie dewelopera polega także na zweryfikowaniu publicznych rejestrów, takich jak Krajowy Rejestr Sądowy. W ten sposób można znaleźć informacje, jak wcześniej przebiegały inne inwestycje prowadzone przez daną firmę. Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku w dużej mierze polega na dokładnym zapoznaniu się z opiniami poprzednich klientów. Najwięcej komentarzy można znaleźć w internecie. Jakakolwiek wzmianka o problemach, np. utrudnionym kontakcie z przedstawicielem firmy, powinna zaalarmować potencjalnych klientów.

Sprawdź historię dewelopera

Po raz kolejny warto podkreślić, że historia dewelopera dużo mówi o postępowaniu wobec klientów. Kupno mieszkania od dewelopera to poważna inwestycja, dlatego warto ją dokładnie przemyśleć. W związku z tym, że w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze, często oszczędności odkładane przez długi czas, należy przemyśleć każdy, nawet najmniejszy krok. Weryfikacja informacji podawanych przez firny deweloperskie to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie własnych pieniędzy.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się